Kongresmen pro-life dał w tym tygodniu nadzieję dziecku i jego rodzicom, by mogli przylecieć na leczenie do Stanów.
Jeff Fortenbbery ogłosił nowinę na twitterze. "Właśnie przyjęliśmy poprawkę, która przyznaje status stałego rezydenta Charliemu Gardowi i jego rodzinie, po to by Charlie mógł otrzymać leczenie, którego potrzebuje" - napisał.
Rodzice chłopca od dłuższego czasu walczą to, by chłopiec mógł wyjechać na eksperymentalne leczenie do Stanów. Zebrali milion dolarów na ten cel, jednak do tej pory sądy i szpital odmawiały pozwolenia na wyjazd. Co więcej Europejski Trybunał Praw Człowieka pozwolił szpitalowi na odłączenia chłopca od aparatury podtrzymującej jego życie. Jednak szpital przemyślał w ostatnim czasie swoją decyzję.
Ruch amerykańskiego kongresu nie przesądza jeszcze o sprawie Charliego, ponieważ to sądy brytyjskie, a nie rodzice, decydują dokąd chłopiec może być zabrany, a dokąd nie.
W tym tygodniu do Londynu przyleciał amerykański specjalista do spraw chorób mitochondrialnych, ma zbadać Charliego. Szczegóły na razie nie są znane. Sędzia Francis ma się zapoznać z wynikami badań w przyszłym tygodniu i podjąć decyzję, czy pozwoli na eksperymentalne leczenie chłopca.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.