Owsiak dziękuje za zbiórkę

Największym sukcesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest to, że mimo złej pogody zagrała po raz 18. - powiedział w poniedziałek Jurek Owsiak na konferencji podsumowującej tegoroczny Finał WOŚP. Aktualna zadeklarowana kwota zebrana podczas niedzielnych kwest to ponad 36 mln 118 tys. zł.

"Bardzo dziękujemy, że mimo fatalnej pogody po raz kolejny byliście razem z nami. Nie sztuką jest zorganizować brazylijski karnawał w środku lata, sukcesem jest zrobienie takiej imprezy zimą, przy zamieci i mrozie" - mówił Owsiak.

Łączna zadeklarowana kwota zebrana podczas tegorocznego Finału to na razie ponad 36 mln 118 tys. zł. Rok temu WOŚP zebrała ponad 40 mln zł, na konferencji dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła 32,6 mln zł.

W tym roku pobity został rekord licytacji złotego serduszka, za które zapłacono ponad 1,1 mln zł. Kolejne 3,4 mln zł wpłynęło z wysyłanych sms-ów. Wciąż napływają środki zbierane za pośrednictwem społecznościowych portali internetowych, do końca stycznia potrwają licytacje na rzecz WOŚP.

W tym roku, już po raz drugi, WOPŚ zagrała dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Za zebrane środki fundacja zamierza kupić wysokospecjalistyczny sprzęt dla klinik onkologicznych. Za pieniądze z zeszłorocznego Finału kupiono m.in. aparaty do wstępnej diagnostyki onkologicznej

Owsiak pytany, jaki sprzęt medyczny będzie kupowany w pierwszej kolejności, odparł, że prawdopodobnie będą to tomografy komputerowe. WOŚP chciałaby m.in. wymienić urządzenie NMR w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, które zostało zakupione podczas trzeciego Finału WOŚP i jest już stare.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie cel kolejnego Finału. Owsiak przypomniał, że Fundacja WOŚP otwarta jest na wszystkie propozycje, zbiera informacje o najpilniejszych potrzebach zarówno od lekarzy, jak i pacjentów, a potem, po naradach i konsultacjach z ekspertami, podejmuje decyzję.

W niedzielę - mimo niesprzyjającej pogody - w całym kraju, a także w wielu miejscach za granicą, na rzecz WOŚP kwestowało ok. 120 tys. wolontariuszy, odbywały się koncerty, różnego rodzaju imprezy, zawody sportowe, a także marsze i biegi propagujące zdrowy styl życia. W niektórych miastach elementem Finału były badania profilaktyczne dla dzieci. W wielu punktach organizowano też pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy. Owsiak przypomniał, że Fundacja WOŚP stara się, aby zajęcia z pierwszej pomocy stały się przedmiotem obowiązkowym w szkole podstawowej, dlatego - jak podkreślił - bardzo cieszy go fakt, że tego rodzaju wydarzenia stały się nieodłącznym elementem Finału.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
8°C Środa
rano
13°C Środa
dzień
15°C Środa
wieczór
12°C Czwartek
noc
wiecej »