Benedykt XVI mianował Włoszkę Flaminię Giovannelli podsekretarzem Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Jest to świecka politolog pracująca w tej dykasterii od 36 lat.
Ostatnio była odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktów ze społecznymi komisjami episkopatów na całym świecie, a w szczególności w Europie. Poprzednio funkcję tę pełnił ks. Frank J. Dewane. Flaminia Giovannelli nie jest pierwszą kobietą, która zasiada w ścisłym kierownictwie watykańskiej dykasterii. Już w 1966 r. Australijka Rosemary Goldie została mianowana podsekretarzem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Aktualnie również w Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego funkcję podsekretarza pełni kobieta, włoska salezjanka s. Rosanna Enrica.
Papieska Rada Iustitia et Pax, czyli Sprawiedliwość i Pokój, powstała w 1967 r. Celem jej działalności jest rozwijanie i krzewienie katolickiego nauczania społecznego. Śledzi ona również aktualną sytuację na świecie, mając na uwadze zachowanie pokoju, sprawiedliwości i praw człowieka, a także szeroko pojętą problematykę rozwoju. W październiku ubiegłego roku nowym przewodniczącym tej dykasterii został afrykański kardynał Peter Turkson z Ghany.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.