Benedykt XVI mianował Włoszkę Flaminię Giovannelli podsekretarzem Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Jest to świecka politolog pracująca w tej dykasterii od 36 lat.
Ostatnio była odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktów ze społecznymi komisjami episkopatów na całym świecie, a w szczególności w Europie. Poprzednio funkcję tę pełnił ks. Frank J. Dewane. Flaminia Giovannelli nie jest pierwszą kobietą, która zasiada w ścisłym kierownictwie watykańskiej dykasterii. Już w 1966 r. Australijka Rosemary Goldie została mianowana podsekretarzem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Aktualnie również w Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego funkcję podsekretarza pełni kobieta, włoska salezjanka s. Rosanna Enrica.
Papieska Rada Iustitia et Pax, czyli Sprawiedliwość i Pokój, powstała w 1967 r. Celem jej działalności jest rozwijanie i krzewienie katolickiego nauczania społecznego. Śledzi ona również aktualną sytuację na świecie, mając na uwadze zachowanie pokoju, sprawiedliwości i praw człowieka, a także szeroko pojętą problematykę rozwoju. W październiku ubiegłego roku nowym przewodniczącym tej dykasterii został afrykański kardynał Peter Turkson z Ghany.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.