Poznaj serce Ojca!

Po raz drugi w Warszawie odbędzie się konferencja „Serce Dawida”. To zorganizowana w dniach 20-22 października w hali „Expo” przestrzeń modlitwy uwielbienia, słuchania Słowa Bożego, poruszających świadectw i konferencji. Swego pasterskiego błogosławieństwa udzielił organizatorom kard. Kazimierz Nycz.

W trwającej dwa dni konferencji wezmą udział liderzy i członkowie dynamicznych wspólnot, które modlą się nad Wisłą (m.in. Krzysztof Demczuk, Karol Sobczyk, Marcin Zieliński, o. Roman Groszewski SJ, Maciej Wolski i Marcin Widera) a jednym z jej inicjatyw będzie Forum Dialogu – pomost, na którym spotkają się katolicy, protestanci i Żydzi mesjańscy.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą bp Andrzej Siemieniewski, Jeff Eggers, oraz Johannes Hartl. Specjalną sesję poświęcono zmarłemu w czerwcu ks. Peterowi Hockenowi. Uwielbienie poprowadzi Dorota Wolska oraz członkowie miejsc nieustannej modlitwy z różnych miast.

W sobotę wieczorem planowany jest czas uwielbienia, w trakcie którego będzie trwał Wieczór Konfesjonałów, który z kolei płynnie przejdzie w całonocną Górę Modlitwę (24:00-8:00). Jej szczytem będzie Eucharystia. Celebrować ja będą m.in. bp Michał Janocha (archidiecezja warszawska) oraz bp Andrzej Siemieniewski. W niedzielę po południu organizatorzy planują charyzmatyczną modlitwę o chorych (kapłani będą posługiwali sakramentem namaszczenia).

Wydarzenie zrodziło się z ogromnej tęsknoty za nieustannym uwielbieniem. W przestrzeni wiernej codziennej modlitwy jaka płynie w Domach Modlitwy w Warszawie i we Wrocławiu. Od sześciu lat takie kilkugodzinne uwielbienie organizowane jest codziennie.

– „Serce Dawida” to poruszająca, wielowątkowa opowieść o Bogu, który dostrzega drobnostki, wybiera małego, ukrytego przed światem nic-nie-znaczącego pasterza, bo dostrzega, że ten młody chłopak jest wierny w małych. Dlatego powierza mu większe. rzeczach – opowiada organizator imprezy Maciej Wolski – Wierzymy, że Bóg powołuje nas ze względu na wybory, których dokonujemy w ukryciu.

Tematem konferencji będzie ojcowskie serce Boga. To temat niezwykle aktualny dla pokolenia sierot, które nie mają doświadczenia Bożej miłości.

Zapisy na stronie: www.24-7.org.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  19°C Czwartek
  noc
  16°C Czwartek
  rano
  23°C Czwartek
  dzień
  23°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »