W płockiej parafii prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Kościuszki 18 reprezentanci płockich Kościołów chrześcijańskich wzięli udział w Nieszporach prawosławnych, zwanych też Wieczernią. Przewodniczył im proboszcz parafii ks. protojerej Eliasz Tarasiewicz, a oprawę muzyczną zapewnił chór alumnów prawosławnego seminarium duchownego z Warszawy. Słowo do uczestników nabożeństwa skierował biskup Piotr Libera.
Biskup Piotr Libera odwołał się do Ewangelii o objawieniu się zmartwychwstałego Jezusa uczniom zdążającym do Emaus: „Dziś kontemplujemy ikonę drogi do Emaus. Św. Łukasz pisze w niej, jak to Jezus - wędrowiec, do tej pory cierpliwie słuchający, sam zaczyna głosić im słowo, pokazuje im ukryty sens Pisma. Pouczenia zmartwychwstałego Pana sprawiają, że w sercach wędrowców powoli rodzi się nadzieja”.
W opinii biskupa w tym momencie uczniowie poczuli, że „ich małe historie są częścią wielkiej historii zbawienia, że Bóg pisze prosto po krzywych liniach naszych ludzkich dramatów osobistych i społecznych”. Dlatego jako uczniowie Chrystusa powinniśmy być wrażliwi na słowo Boże, „niech ono czyni nasze serca wrażliwymi i umacnia nas, aby nic ani dramat tysięcy naszych braci i sióstr na Haiti, których Ci polecamy w tej wieczornej godzinie, ani ból naszych podziałów, ani nasze grzechy i nieczułość, aby nic nie odłączyło nas od Twojej miłości” - mówił ordynariusz płocki.
„Powinniśmy pamiętać o tym, że nasz dom ma być zawsze otwarty. Otwarty na tych, którzy potrzebują, przychodzą i proszą. Bo przecież Jezus powiedział, że błogosławieni są ci, którzy odwiedzili znajomych, chorych, więźniów czy nakarmili głodnego. To wszystko uczynili dla Chrystusa – mówił podczas Nieszporów ks. Eliasz Tarasiewicz. – Pamiętajmy o tym, że w każdej chwili do naszego domu może przyjść sam Jezus. Nasze serca i nasze dusze powinny być dla niego otwarte”, podkreślał proboszcz parafii prawosławnej.
Mówił również, że Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, odbywający się pod hasłem „Wy jesteście tego świadkami” (Łk 24,48), powinien trwać przez cały rok: „Prosimy Jezusa, żeby był z nami i pomagał nam, bo przecież jesteśmy Jego świadkami. On sprawia, że radosna nowina o zbawieniu jest przekazywana z pokolenia na pokolenie".
W Nieszporach uczestniczył ks. prof. Henryk Seweryniak oraz ks. Gabriel Grabarczyk ze Starokatolickiego Kościoła Mariawitów. Obecni byli także klerycy z Wyższego Seminarium duchownego w Płocku i wierni Kościołów chrześcijańskich. Wspólnie odmówiono modlitwę „Ojcze nasz”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe obrazki ikon prawosławnych. Spotkanie zakończyło się ekumenicznym koncertem kolęd w wykonaniu prawosławnego chóru.
Płocki Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę 23 stycznia w Katedrze Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.