Miedwiediewa zabrakło w Auschwitz

Komentator radia Echo Moskwy Siergiej Buntman skrytykował prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa za nieobecność na środowych uroczystościach w Polsce, upamiętniających 65. rocznicę wyzwolenia niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

"Tylko premier Izraela (Benjamin Netanjahu) przyleciał. Można to uznać za naturalne - wszak chodzi o pomordowanych Żydów. Wszelako za tak samo naturalne i niezależne od rangi (obchodów) można by uznać pojawienie się w Oświęcimiu prezydenta Rosji" - ocenił Buntman, którego komentarz widnieje na stronie internetowej tej popularnej rozgłośni.

"Nawet jeśli żaden z prezydentów i premierów, by nie przyjechał, Miedwiediew powinien był" - podkreślił. "Wszak to nie ktoś nieznany, nie sojusznicy i nie +koalicja antyhitlerowska+, lecz nasza armia, nasi żołnierze wyzwolili ostatnich więźniów tego najstraszniejszego obozu na świecie" - przypomniał.

Komentator nie wykluczył, że Miedwiediew obawiał się, iż zostanie zadręczony pytaniami o pakt Ribbentrop-Mołotow, powstanie warszawskie, Katyń i "w ogóle o wszystko - aż do 1989 roku".

"No i co z tego? To (Władimir) Putin 1 września (2009 roku) w Gdańsku nie mógł odpędzić się od takich tematów i nie wytrzymał nerwowo na konferencji prasowej. A tutaj, w Oświęcimiu? To pytający postawiliby się w idiotycznej sytuacji" - zauważył.

Zdaniem Buntmana, "Miedwiediew przepuścił wspaniałą okazję pokazania całemu światu, że Rosja rzeczywiście szanuje swoją historię; że rzeczywiście jest wdzięczna tym, którzy czczą pamięć radzieckich żołnierzy". "Na konkretnym przykładzie wyzwolenia Oświęcimia można było nie tylko przypomnieć o niezliczonych ofiarach nazizmu, ale także - byłoby to o wiele właściwsze niż czynienie tego w Gdańsku - o setkach tysięcy naszych żołnierzy leżących w polskiej ziemi" - wskazał.

Według komentatora to, że prezydent Rosji nie pojechał do Oświęcimia, a wysłał tam ministra oświaty i nauki Andrieja Fursenkę, było z jego strony "świadomym i przemyślanym aktem".

"A może ktoś mu to podpowiedział, naszeptał do ucha?" - pytał retorycznie Buntman.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  wiecej »