Światowa Organizacja Żywnościowa (FAO) zaapelowała w piątek o 700 mln dol. na inwestycje wspierające sektor rolniczy na Haiti.
Plan inwestycyjny dla Haiti został opracowany przez rząd tego kraju. Jego celem jest naprawienie infrastruktury zniszczonej w trzęsieniu ziemi 12 stycznia, stymulacja krajowej produkcji rolnej i stworzenie miejsc pracy dla osób, które opuściły Port-au-Prince - podała FAO w komunikacie.
"Sytuacja żywnościowa na Haiti była bardzo trudna już przed trzęsieniem ziemi. Kraj ten był w dużym stopniu uzależniony od importu towarów" - powiedział Alexander Jones, odpowiedzialny za operacje FAO na Haiti.
Jones ostrzegł, że wraz z napływem ludności do stref wiejskich po trzęsieniu ziemi "wzrost sektora rolnego stał się pilnym priorytetem, a plan rządu Haiti przewiduje kroki umożliwiające realizację natychmiastowych priorytetów".
Rząd Haiti szacuje, że potrzebuje w tej chwili około 32 mln dol. na zakup nasion, sprzętu i nawozów, aby rolnicy mogli rozpocząć w marcu wiosenną kampanię siewną.
Inne krótkoterminowe działania to m.in. odbudowa zniszczonej w trzęsieniu rafinerii cukru w Darbonne, ochrona zasobów wodnych, zalesienie i odbudowa 600 km dróg.
FAO rozpocznie realizację tych priorytetów z funduszy już przekazanych przez Hiszpanię, Belgię, Brazylię, Kanadę oraz z zasobów własnych.
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.