Katowice: "About art..." - prelekcje o sztuce w języku angielskim

W najbliższy czwartek Muzeum Śląskie w Katowicach rozpocznie cykl comiesięcznych prelekcji o sztuce "About art". Zdaniem organizatorów, prowadzone w języku angielskim zajęcia pomogą uczestnikom w wyrażaniu odczuć związanych ze sztuką.

"Znajomość języka obcego sprowadza się do tego, co chcemy w nim przekazać - również na temat naszych zainteresowań. Dlatego przygotowaliśmy zajęcia dla osób interesujących się sztuką, a przy tym posiadających umiejętność mówienia o swojej pasji w obcym języku" - tłumaczył PAP dyrektor katowickiej placówki Leszek Jodliński.

Dodał, że Polacy podczas zagranicznych wyjazdów coraz częściej odwiedzają muzea czy galerie. Zdaniem Jodlińskiego, bardzo pozytywnym zjawiskiem w czasie takich wizyt jest swobodne mówienie w obcym języku o wrażeniach związanych ze sztuką.

Zajęcia muzeum będzie przygotowało wraz z jedną z katowickich szkół językowych. Trwające ok. 1,5 godziny spotkania, połączone z takimi elementami edukacyjnymi jak quizy i zagadki, poprowadzą native speakerzy, czyli osoby posługujące się angielskim jako językiem ojczystym. Według planów muzeum, zajęcia będą odbywały się co najmniej do czerwca - w drugie czwartki miesiąca.

Pierwsze ze spotkań zatytułowano "Alternative art", a tematyka zajęć będzie dotyczyć sztuki ulicy, m.in. graffiti. Ich trudność ma być dostosowana do umiejętności osób ze znajomością języka angielskiego przynajmniej na poziomie upper-intermediate (zaawansowany). Kolejne spotkanie będzie poświęcone malarstwu iluzjonistycznemu (poziom pre-intermediate - średnio zaawansowany).

Zdaniem Leszka Jodlińskiego, w przyszłości możliwe jest organizowanie podobnych zajęć w innych językach, np. ważnym dla historii Śląska niemieckim, lub francuskim - dawniej głównym języku historyków sztuki. Dyrektor zaznaczył jednak, że będzie to zależało od popularności planowanych spotkań oraz znalezienia wykładowców z odpowiednią wiedzą o sztuce i biegłą znajomością języka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Poniedziałek
dzień
10°C Poniedziałek
wieczór
9°C Wtorek
noc
6°C Wtorek
rano
wiecej »