Amazon i Warner Bros stworzą tolkienowski serial

Na ekranie zobaczymy historie, które rozegrały się wcześniej niż wojna o Pierścień oraz...

Podpisana już została umowa między Amazonem a wytwórnią Warner Bros ws. produkcji wielosezonowego serialu opartego na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena. Telewizyjna adaptacja fantastycznych opowieści zostanie wyprodukowana przez Amazon Studios i Warner Bros przy współpracy Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line Cinema.

Zekranizowane mają zostać historie chronologicznie poprzedzające opisaną we "Władcy Pierścieni" wojnę o Pierścień. Które konkretnie? Tego Amazon jak dotąd nie zdradził. Jednak biorąc pod uwagę, że rozważane jest stworzenie kilku sezonów, najprawdopodobniej twórcy sięgną do opowieści zawartych na kartach "Silmarillionu" - najważniejszego z dzieł Tolkiena, które daje fundamenty do kolejnych opowieści, m.in. "Hobbita" i "Władcy Pierścieni".

Ewentualna ekranizacja (choćby tylko częściowa) "Silmarillionu" budzi od dawna ogromne emocje w środowisku fanów twórczości oksfordzkiego profesora. Dyskusje na ten temat co jakiś czas powracają na forach tolkienowskich. Ekranizacja tolkienowskiej mitologii jest z jednej strony wyczekiwana, a z drugiej rodzi obawy o rzetelny przekaz myśli i wartości, które stały za pismami twórcy "Władcy Pierścieni":

Amazon i Warner Bros stworzą tolkienowski serial   Podpisana przez Amazona umowa przewiduje również możliwość przedstawienia w ramach serialu spin offów na podstawie "Władcy Pierścieni", czyli nowych historii, stworzonych w powiązaniu z oryginalna fabułą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  21.11.2017 12:27
  Cudownie, jednak największym wyzwaniem będzie oddanie w filmie piękna wizji Tolkiena, które dorównałoby wyobraźni czytelników. W filmie nie było z tym najlepiej. Niestety przymysł filmowy o wiele bardziej woli przedstawiać brzydotę. Gdyby udało się to przełamać dzięki temu serialowi, to byłoby ogromne osiągnięcie.
 • Jaś
  21.11.2017 14:06
  Serdecznie polecam przeczytanie Silmarillionu; nie da się zrozumieć dalszych części bez tej powieści. Kosmogonika wyrażona w tej powieści jest kluczem do zrozumienia przygód bohaterów różnych ras istot opisanych w trylogii Tolkiena.
 • Contral
  21.11.2017 18:22
  Nie wiem po co kręcić serial pt. Władca Pierścieni skoro powstał już trzyczęściowy film. jednak faktem jest, że Peter Jackson kręcąc Władcę Pierścieni dodał wątki, których w powieści nie było tylko w dodatkach a pominął przynajmniej dwa istotne wątki, które w książce były. Czyli historię z Tomem Bombadilo oraz bitwę w Shire. Bo powrót hobbitów do Shire`u nie był taki sielankowy jak to pokazuje film.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  13°C Piątek
  wieczór
  10°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  16°C Sobota
  dzień
  wiecej »