Jak informuje w rozmowie z KAI ks. Luca Ramello, duszpasterz młodzieży archidiecezji Turynu, 10 sierpnia, specjalnie dla młodzieży z diecezji piemonckich zostanie odsłonięty Całun Turyński.
Czuwanie przy tej otoczonej szczególną relikwii poprzedzi narodową pielgrzymkę młodych Włochów do Rzymu przed Synodem Biskupów. Do wspólnej modlitwie w Turynie gospodarze chcą zaprosić także Polaków - w ramach podziękowania za serdeczne przyjęcie podczas ŚDM.
- Nie będzie to wystawienie, takie jak w Roku Jubileuszowym, ale możliwość adoracji odsłoniętego Całunu z bardzo bliska - wyjaśnia w rozmowie z KAI ks. Luca Ramello, duszpasterz młodzieży archidiecezji Turynu. Modlitwa przed tą relikwią będzie jednym z punktów pielgrzymki młodzieży z piemonckich diecezji do Rzymu, gdzie młodzi Włosi spotkają się z papieżem 11 i 12 sierpnia. Pomimo, że sama pielgrzymka ma charakter narodowy, młodzież z Turynu chce zaprosić do wspólnej modlitwy przed Całunem rówieśników z Polski.
"Chcemy przygotować oficjalne zaproszenie dla polskiej młodzieży, by podziękować za to, jak serdeczni byliście dla nas w ubiegłym roku. Chcielibyśmy, żebyście przyjechali wszyscy, alb przynajmniej delegaci młodych Polaków" - mówi ks. Ramello. Wyjaśnia, że narodowa pielgrzymka włoskiej młodzieży na spotkanie z papieżem przed Synodem Biskupów, to odpowiedź na wezwanie, które Franciszek skierował do młodych w ubiegłym roku w Polsce. W najbliższym czasie do Polaków ma zostać wystosowane oficjalne zaproszenie z archidiecezji Turynu.
"Hasłem tej pielgrzymki są słowa: Miłość pozostawia ślad. Podczas czuwania na Campus Misericordiae papież Franciszek mówił do młodych by zeszli z kanapy. Zachęcał ich, by przeżyli swe życie tak, aby pozostawili po sobie ślad" - mówi duszpasterz.
XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata. Poprzedzi je m.in. narodowa pielgrzymka włoskiej młodzieży, która spotka się z papieżem Franciszkiem 11 i 12 sierpnia w Rzymie.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.