Franciszkanie z krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej chcą stworzyć społeczność modlącą się o powołania. Akcję #JESTEM promuje hasło „Bo moja modlitwa daje siłę”.
Jak wskazuje o. Jacek Koman OFM, minister prowincjalny Prowincji Matki Bożej Anielskiej, taka modlitwa jest we współczesnym świecie niezwykle ważna. „Potrzebujemy autentycznych świadków Chrystusa. A o nowe powołania i za tych, którzy już wybrali drogę kapłańską lub zakonną, modlić może się każdy” – podkreśla.
Współtworzący inicjatywę, o. Łukasz Buksa OFM, znany franciszkański rekolekcjonista i muzyk, dodaje, że akcje powołaniowe w postaci ewangelizacji, koncertów czy nawet wyjazdów feryjnych, łączących duchowość i zmagania sportowe, czasem nie wystarczą. „Wszystko to musi być oparte na mocnym fundamencie duchowym. A jest nim niewątpliwie modlitwa wzajemna” – wyjaśnia.
Wtóruje mu o. Mariusz Zychowicz OFM, współautor projektu. „Obecność i modlitwa to wielki dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w dobie kryzysu powołań, który jest bardzo widoczny” – zaznacza. „Mamy nadzieję, że do tworzonej przez nas społeczności #JESTEM dołączą ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zawody, do których zostali powołani” – dopowiada.
Osoby zainteresowane udziałem we franciszkańskiej inicjatywie #JESTEM muszą wypełnić specjalny formularz znajdujący się na stronie www.braciamniejsi.pl/jestem lub w odświeżonym serwisie Referatu Młodzieżowo-Powołaniowego.
Każdy wysyłający zgłoszenie deklaruje czym konkretnie będzie wspierał kapłanów, zakonników czy siostry zakonne – dziesiątką różańca dziennie, uczestnictwem w Eucharystii czy poprzez ofiarowanie swoich cierpień lub schorzeń. Na stronie projektu znajduje się również modlitwa św. Jana Pawła II w intencji powołań.
Materiały o akcji #JESTEM oraz formularz przystąpienia do niej będą dostępne także we wszystkich parafiach, w których na co dzień posługują bądź też ewangelizują franciszkanie z prowincji krakowskiej.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.