Rafalska: Przygotowaliśmy program dofinansowania usług opiekuńczych "Opieka 75 plus"

57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus" - poinformowała we wtorek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów.

Resort informuje, że program ma zwiększyć dostępność do usług opiekuńczych dla osób od 75. roku życia, które mieszkają na terenach gmin do 20 tys. mieszkańców. "Chcemy zainteresować gminy rozwijaniem usług opiekuńczych" - podkreśliła minister.

Środki z programu mają być przeznaczone na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych u osób, które już z nich korzystają oraz na dofinansowanie usług opiekuńczych u tych seniorów, którzy dotychczas ich nie otrzymywali.

"Naszym celem jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i większe bezpieczeństwo seniorów" - podkreśliła minister. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Ania_
  28.11.2017 10:25
  Czy te usługi opiekuńcze to taka opieka, którą w większości rodzin sprawują dzieci nad starszymi rodzicami?
 • Gość_2
  28.11.2017 11:42
  Tą drogą trzeba iść! Dziś jest coraz więcej osób samotnych. Dzieci wyjechały z "zielonej wyspy" szarlatana Tuska i rodzice zostali sami ...Tylko nie manipulujcie przy dopłatach do emerytur pomysłu Kosiniak-Kamysz! I żadnych innych dopłatach. Nie da się regulować poziomu życia emerytów z poziomu Ministra!!! Od tego są struktury MOPS czy Caritas, które b. dobrze wiedzą kto jest biedny i docierają do tych którzy potrzebują pomocy. No i trzeba rozsądnie podwyższać co jakiś czas emeryturę minimalną oraz opracować sensowny sposób waloryzacji, by nie tworzyć nowego "starego" portfela. Potrzebne też jest zwiększenie środków z NFZ na rehabilitację i dostępność do diagnostyki obrazowej - tomografów i rezonansów i.t.p. (obecnie czeka się po 6-7 mieś.). W wiek starzenia się wchodzi najliczniejsze powojenne pokolenie.
 • E-wunio
  28.11.2017 17:35
  PANI RAFALSKIEJ COŚ SIĘ POMYLIŁO . KOLEJNY PROGRAM TYPU ---BUJDA NA RESORACH ( JAK MÓWI POSEŁ SZCZERBA ) CHOCIAŻ POPIERAM I GŁOSOWALAM NA PIS , TO NIE ZNACZY , ŻE NIE ZAUWAŻAM ZŁYCH DECYZJI . TAKI PROGARM DLA SAMOTNEGO SENIORA 75 + ---TO MNIEJ , NIZ DAWAŁ PUBLICZNIE PAN TRZASKOWSKI , PROSZĄCEJ EMERYTCE ---20 GR . TO JAŁMUŻNA DO PRZEDŁUŻENIA AGONII . TO JAKAŚ KPINA . SAMOTNI 75+ --W KLUBACH GMINNYCH ? ---NO TO ZRÓBCIE IM ZOO ! TACY LUDZIE , NIEKTÓRZY NIE WIEDZĄ CO JEDZĄ , ANI JAK ŻYJĄ . O CZYM PANI MÓWI I JAKIE LODY KRĘCI . TO JEST RZUCANIE OCHŁAPÓW --EMERYTOM I RENCISTOM , ŻYJĄCYM TYLE CIĘZKICH LAT W KOMUNIE . ---CO KOLEJNE RZĄDY , ŁĄCZNIE Z WASZYM , ZROBIŁY Z WKŁADAMI PIENIĘDZY POLAKÓW W ZUS ? GDZIE SIĘ PODZIAŁY NASZE SKLADKI ? ? NIE CHCĘ DZIELIĆ SIĘ MOIMI WKŁADAMI W ZUS Z OSOBAMI , KTÓRE SKŁADEK ZUS NIE PŁACĄ I NIGDY NIE PŁACIŁY --JUZ WY DOBRZE WIECIE O KOGO CHODZI . EMERYCI I RENCIŚCI ZOSTALI PRZEZ WAS OSZUKANI . MAM NADZIEJĘ , ZE NA WAS NIE BĘDĄ GŁOSOWAĆ .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  -1°C Niedziela
  rano
  2°C Niedziela
  dzień
  3°C Niedziela
  wieczór
  1°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »