Specjalne błogosławieństwo dla zaręczających się i już zaręczonych par przygotowali na niedzielę z okazji dnia świętego Walentego paulini z Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie.
Udzielane 14 lutego od trzech lat błogosławieństwo dla zakochanych ma podwójny charakter. Najpierw dokonywane są zaręczyny par, które chcą zawierzyć swoje narzeczeństwo Leśniowskiej Patronce Rodzin. Później indywidualne błogosławieństwo otrzymują pary już zaręczone.
Pierwsza część uroczystości - zaręczyny par przed ołtarzem - odbywa się zaraz po kazaniu. Chcące zaręczyć się w dzień św. Walentego pary kolejno proszą obecnych rodziców o błogosławieństwo. Po jego otrzymaniu mężczyźni pytają swoje wybranki: "Czy chcesz zostać moją narzeczoną?".
Po uzyskaniu twierdzącej odpowiedzi kawalerowie nakładają narzeczonym pierścionek zaręczynowy i wspólnie z nimi przyjmują błogosławieństwo kapłana, klęcząc na ustawionych naprzeciw siebie klęcznikach. Narzeczone na koniec całują pierścionek - jako znak miłość.
Już zaręczone pary uczestniczą w drugiej części uroczystości - po zakończeniu nabożeństwa. Każdą osobę błogosławi kapłan, a młodzi przekazują sobie różańce. Później klękając na stopniach ołtarza i kładąc ręce na Biblii, razem krótko modlą się.
Po zakończeniu tej uroczystości wszyscy zakochani klękają jeszcze na środku kościoła. Wokół nich w kręgu stają zakonnicy, którzy trzymając nad nimi wyciągnięte dłonie, odmawiają modlitwę za narzeczonych.
Leśniowscy paulini znani są z nietypowych form udzielania błogosławieństw - przygotowują do nich bogatą oprawę, przekształcając w podniosłe uroczystości. Każdego miesiąca powtarzają cykl błogosławieństw rodzinnych - w kolejne niedziele: dla małżeństw odnawiających swoją przysięgę, dla dzieci, dla całych rodzin oraz dla kobiet spodziewających się dzieci.
W niedzielę 14 lutego przypada akurat błogosławieństwo dzieci. Podczas porannej mszy wierni pomodlą się w ich intencji, prosząc Boga o możliwość rozwoju w atmosferze wiary, ciepła, bezpieczeństwa i miłości. Wyjątkowy charakter będzie miała homilia - skierowana bezpośrednio do dzieci i podparta teatralną inscenizacją.
Indywidualne błogosławieństwo dzieci odbędzie się zaraz po mszy. Podczas obrzędu kapłan nałoży dłonie na głowę każdego dziecka i wypowiadając jego imię, zawierzy je Bożej opiece. Potem rodzice wraz ze swoimi pociechami obejdą dookoła ołtarz, a każde dziecko otrzyma modlitwę leśniowską - do odmawiania przez cały miesiąc
Leśniów to dzielnica miejscowości Żarki k. Myszkowa, znana z mieszczącego się tam Sanktuarium Patronki Rodzin oraz paulińskiego nowicjatu. Od 627 lat znajduje się tam znana z licznych łask drewniana figurka Madonny z Dzieciątkiem. Maryja, czczona w tamtejszym sanktuarium jako Leśniowska Pani, uważana jest za szczególną opiekunkę rodzin.
Tamtejszy klasztor jest też jedynym w Polsce sanktuarium rodzinnych błogosławieństw. Jak podkreślają miejscowi paulini, udzielane w nim błogosławieństwa, co do liczby i formy, są ewenementem w skali światowej. W klasztorze można też kupić tamtejsze specjały: ciasteczka, draże, krówki i chleby leśniowskie oraz osiem rodzajów czekolad: klasztorną, przeorską, rodzinną, mnicha, paulińską, żarecką, anielską i postną.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.