Możliwe zmiany w programie "500 plus"

Niewykluczone, że w 2019 roku uda się poszerzyć obecną formułę programu 500 Plus - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu w Lesznie (woj. wielkopolskie) wicepremier Beata Szydło. Jak podkreśliła, wiele będzie zależało od wyników gospodarczych kraju.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Leszna w miejskim teatrze wicepremier była pytana o przyszłość programu 500 Plus i o jego ewentualne modyfikacje. Jak zapewniła, program będzie kontynuowany. Nie wykluczyła też, że w najbliższej przyszłości uda się go poszerzyć.

Beata Szydło przypomniała, że już w trakcie przygotowywania programu pojawiały się propozycje np. objęcia nim także pierwszego dziecka. "Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to 2019 r. takie zmiany być może zostaną przyjęte" - powiedziała.

"Liczymy na to, że będzie coraz lepszy rozwój gospodarczy Polski. Udało nam się uszczelnić system podatkowy, jest więcej dochodów, ludzie coraz więcej zarabiają, jest coraz większa konsumpcja. Możemy mieć nadzieję na to, że wyniki budżetu będą coraz lepsze" - dodała wicepremier.

Szydło wyraziła nadzieję, że program nadal będzie się przyczyniał do zwiększania dzietności polskich rodzin. "Oby tych środków trzeba było co roku zabezpieczać coraz więcej. Program z jednej strony miał dawać wsparcie finansowe rodzinom, ale z drugiej - liczymy na to, że będzie też motywował młode rodziny do tego, żeby miały coraz więcej dzieci" - powiedziała.

Wicepremier przyznała, że ma świadomość, iż dodatkowe środki przyznawane w ramach 500 Plus nie są jedynym elementem wpływającym na decyzję o powiększeniu rodziny.

"Żeby rodzina mogła i chciała mieć dzieci, musi być spełnionych dużo więcej warunków. Musi mieć pewność tego, że będzie miała gdzie mieszkać, że będzie praca, dobre wynagrodzenie. To wszystko się spełnia, bo zarobki w Polsce przecież rosną, pracy jest coraz więcej, mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus też już zaczynają być (...) realizowane. Wszystko więc zmierza w dobrą stronę" - powiedziała.

Wcześniej Beata Szydło uczestniczyła we wręczeniu "Leszczyńskiego becikowego" - lokalnego świadczenia dla mieszkańców miasta, którym urodziło się dziecko.

Wicepremier wyraziła uznanie dla rodziców, ale także dla władz, które zdecydowały się na wspieranie rodzin dodatkowymi środkami. Jak stwierdziła, cieszy się, że mogą one liczyć nie tylko na rządowe 500 Plus, lecz także na program lokalny.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość_2
  16.01.2018 10:49
  To nachalne rozdawnictwo społecznych pieniędzy, nastawione tylko na "kupowanie" głosów wyborczych. Proponuję dać także tym małżeństwom które nie mają jeszcze dzieci - tak na zachętę. A wśród moich najbliższych są osoby którzy po 37 latach pracy mają 2 100,00 zł emerytury (waloryzacja na pewno będzie ok. 3%, a wzrost płac w gospodarce jest 8%), emerytom górniczym zabrano perfidnie wypracowane prawo do węgla emeryckiego, czasem 2-3 lata przed przejściem na emeryturę, i.t.d. "Nie o take Polske walczyliśmy", Pani Beato ...
 • gut
  16.01.2018 16:09
  Oby do przodu. :-) Fajne Zdjęcie. :)
 • Wala gość
  16.01.2018 17:39
  Pani Premier! bardzo mi i rodzinie brak pani i pani rządu. Nie mogę się z tym pogodzić i wcale mi się nie podoba ten obecny rząd. Nie ufam !Nie ufam i koniec.Pani ufalam i panu Macierewiczowi.
 • felix
  30.01.2018 16:11
  lubie podglądac https://program500plus.org.pl/ widać tam, jak społeczeństwo się zmienia
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »