Europejska organizacja apeluje o przegłosowanie inicjatywy "Zatrzymaj Aborcję"

Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie (FAFCE) zaapelowała do polskich parlamentarzystów, aby uczynili przykład dla innych krajów europejskich i przegłosowali inicjatywę #ZatrzymajAborcję, zawierającą propozycję wyeliminowania dopuszczalności aborcji eugenicznych. - Ta inicjatywa jest potrzebna nie tylko w Polsce, ale w wielu innych krajach europejskich. Europa potrzebuje przykładu budowania kultury życia, za którym mogłaby podążyć - informuje FAFCE w opublikowanym dziś komunikacie.

Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie (FAFCE) z siedzibą w Brukseli, która już wcześniej poparła obywatelski projekt ustawy określanej w skrócie jako "Zatrzymaj aborcję", wskazuje na zasadę subsydiarności oraz prawo każdego człowieka do życia.

"Życie każdego człowieka ma znaczenie: społeczeństwo które w pełni szanuje ludzką godność zawsze przyjmie każde dziecko, a szczególną opieką otacza te spośród nich, którą są najsłabsze, które same nie mogą się obronić oraz te, które są dotknięte chorobą lub innymi poważnymi wadami" - czytamy w komunikacie FAFCE z 4 kwietnia.

„Ci, którzy określają się jako obrońcy praw człowieka i inni eksperci, a równocześnie ignorują podstawowe fakty naukowe na temat początku ludzkiego życia. nie zasługują na szczególną uwagę polskich parlamentarzystów, a przez przegłosowanie inicjatywy #ZatrzymajAborcję, Posłanki i Posłowie uczynią z Polski przykład dla Europy” - uważa Antoine Renard, prezydent FAFCE.

W związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Osób z zespołem Downa, w Parlamencie Europejskim wspomniano, że w Wielkiej Brytanii, Islandii i Danii ponad 90% dzieci z podejrzeniem zespołu Downa jest abortowanych.

Zdaniem FAFCE, inicjatywa #ZatrzymajAborcję jest potrzebna nie tylko w Polsce, ale w wielu innych krajach, zgodnie z ostatnimi komentarzami uczynionymi przez Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ, który oświadczył, że „prawa, które wprost pozwalają na aborcję ze względów eugenicznych bezpośrednio naruszają Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych".

Federacja przypomina, że projekt zebrał ponad 830 tys. podpisów, czyli znacznie ponad minimum 100 tys., które były potrzebne, aby ten inicjatywa obywatelska trafiła pod obrady Sejmu.

FAFCE wskazuje, że rodzice, którzy w ciszy z dala od głośnych mediów i ulicznych demonstracji wychowują i opiekują się dziećmi dotkniętymi chorobą lub niepełnosprawnością, są bogactwem dla całego społeczeństwa: zasługują na nasz szacunek wsparcie i współczucie w ich codziennej walce.

"Nie potrzebują oni państwa, które prawnie zapobiega urodzeniu ich dzieci, lecz państwa, które szanuje ludzie życie w każdym stadium jego istnienia i w każdej sytuacji, wspierając badania, które pomogą zwalczyć choroby i poprawić jakość życia" - zwraca uwagę Federacja.

W swoim komunikacie organizacja zwraca się do "liderów w Polsce, aby wysłuchali głosu swoich obywateli i nie przestraszyli się zewnętrznych nacisków i wewnętrznych lobby, które walczą z kulturą życia".

"Europa potrzebuje przykładu budowania kultury życia za którym mogłaby podążyć!" - podsumowuje Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
18°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
15°C Piątek
dzień
wiecej »