Morawiecki: Chcemy rok po roku poprawiać los osób niepełnosprawnych

Chcemy rok po roku systematycznie poprawiać los osób z najróżniejszymi niepełnosprawnościami tak, żeby całe społeczeństwo było zintegrowane - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na konferencji inaugurującej program Dostępność plus.

Szef rządu na konferencji inaugurującej program Dostępność plus podkreślił, że Polska jest jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, gdzie nie ma jednolitych standardów planowania przestrzeni publicznej w taki sposób, aby elementy infrastruktury publicznej służyły całemu społeczeństwu.

"I to jest nasze zobowiązanie, żeby w tych różnych, przeróżnych grupach nasi rodacy, nasi obywatele, nasze siostry, nasi bracia byli nie tylko zauważeni, żeby byli po prostu w normalny sposób docenieni, żeby mogli z nami pracować, mogli z nami żyć, mogli z nami odpoczywać, mogli wyjść do tego kina, żeby mogli po prostu normalnie funkcjonować w ramach polskiego społeczeństwa" - powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że rząd poprzez różnego rodzaju fundusze będzie poprawiał "los osób niepełnosprawnych".

"Chcemy rok po roku systematycznie poprawiać los osób z niepełnosprawnościami, z najróżniejszymi niepełnosprawnościami, tak żeby całe społeczeństwo było zintegrowane, żebyśmy rzeczywiście mogli powiedzieć z pełną świadomością, że polska jest jedna i to jest moje zobowiązanie, to jest zobowiązanie naszego rządu. Na pewno zrobimy wszystko, żeby jak najszerzej prowadzić nasze działania tak, żeby życie osób z niepełnosprawnościami było jak najbardziej godne i jak najbardziej normalne" - zapewnił.

W poniedziałek w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja inaugurująca program Dostępność plus z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Program ma ułatwić np. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej.

«« | « | 1 | » | »»
 • wanda
  23.04.2018 12:18
  A kościół który tak walczy o narodziny dzieci ułomnych poczuwa się do obowiązku pomocy rodzicom tych dzieci?
 • Ole
  23.04.2018 13:11
  PiS nie ma interesu politycznego żeby zajmować się niepełnosprawnymi. Gdyby nie determinacja rodziców tych osób to wszystko byłoby po staremu i pies z kulawą nogą problemu by nie widział.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  22°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  15°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  wiecej »