Seria wypadków pod Rysami - nie żyje turysta

Do drugiego wypadku doszło w momencie, gdy TOPRowcy udzielali pomocy poszkodowanemu w innym tragicznym zdarzeniu. Ponadto TPN informuje o zamknięciu popularnego szlaku ze względu na aktywny obryw skalny.

dramatyczny początek tygodnia w Tatrach. Do serii poważnych wypadków doszło na podejściu na najwyższy polski szczyt - Rysy. Wszystko zaczęło się tuż przed godziną 10 w poniedziałek, kiedy jeden z turystów poślizgnął się na śniegu i poleciał w dół. Na miejsce bardzo szybko udali się ratownicy TOPR przetransportowani śmigłowcem. Poszkodowany w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala. Niestety obrażenia były bardzo poważne i turysta zmarł.

W czasie, gdy ratownicy znajdowali się jeszcze na stoku, w tym samym rejonie doszło do kolejnego wypadku. Scenariusz zdarzenia był bardzo podobny - poślizgnięcie się na śniegu i długi lot w dół. Ratownicy zabezpieczyli rannego i przygotowali do transportu do szpitala. 

W tatrach w wielu miejscach, szczególnie na północnych stokach, leży jeszcze śnieg. Zmrożone płaty stanowią poważne zagrożenie. Bardzo łatwo o poślizgnięcie. Z tego powodu warto być przygotowanym na każde warunku, mieć na wyposażeniu raki i czekan.

Tatrzański Park Narodowy informuje tez o zamknięciu szlaku turystycznego między Świnicą a Zawratem. Obryw skalny zniszczył znaczną część ścieżki. TPN ostrzega, że obryw jest nadal aktywny i przebywanie w tym rejonie nie jest bezpieczne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  15°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  20°C Niedziela
  dzień
  21°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »