Pożar na składowisku odpadów. Który to już?

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru na składowisku odpadów w Zgierzu (Łódzkie), do którego doszło w środę nad ranem. Obecnie sytuacja jest opanowana.

Jak wyjaśnił rzecznik straży pożarnej w Łódzkiem Jędrzej Pawlak, był to kolejny samozapłon na terenie składowiska odpadów w Zgierzu, gdzie pod koniec maja przez kilka dni z pożarem walczyło ponad 1000 strażaków. Ogień na składowisku zauważono ok. godz. 3 nad ranem i został ugaszony w ciągu dwóch godzin. Obecnie na miejscu znajdują się dwa zastępy, które muszą przerzucić zgaszoną stertę odpadów, by zabezpieczyć ją przed kolejnym samozapłonem.

Składowisko odpadów w Zgierzu zajmuje powierzchnię ok. 5 ha, na której znajdowało się ok. 50 ton odpadów; według strażaków samozapłony po tak wielkim pożarze na tak rozległym terenie są częstym zjawiskiem.

Od czasu ugaszenia pierwszego pożaru na miejscu zdarzenia wciąż pracują biegli; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Toczy się ono w sprawie umyślnego sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach i stwarzającego zagrożenie zanieczyszczenia środowiska. Grozi za to do 10 lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POŻAR

 • gorolaz
  07.06.2018 07:58
  gorolaz
  Prosta propozycja uchwalenia nowego prawa: minimum milion złoty kary na dzień dobry za doprowadzenie do pożaru na składowisku śmieci. Niezależnie od przyczyny. Masz wysypisko śmieci to rób wszystko żeby nie doprowadzać do pożaru. Nawet gdyby istniała groźba ,że zrobi to ktoś z zewnątrz nie mający w tym żadnego interesu np. osoba chora psychicznie. W takim razie zatrudni tabun ochroniarzy i niech pilnują, a jak cię nie stać to nie zajmij się inną robotą. Skala zjawiska jest ogromna a wpływ na środowisko, zdrowie i życie setek tysięcy ludzi tak potężny, że ustawodawca nie powinien mieć skrupułów. I jeszcze jedno_ nie bójmy się nazwać takich podpalaczy ludobójcami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Piątek
  wieczór
  12°C Sobota
  noc
  9°C Sobota
  rano
  15°C Sobota
  dzień
  wiecej »