Kaja Godek: Posłowie wiedzą, że robią źle, i boją się o tym usłyszeć

Komentarz po obradach sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny ws. projektu „Zatrzymaj aborcję”.

W poniedziałek, po kilku miesiącach zwłoki, posłowie z sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny zajęli się obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”, pod którym swój podpis złożyło 830 tys. Polek i Polaków. Posłowie zdecydowali, że projektem zajmie się nadzwyczajna podkomisja w dziewięcioosobowym składzie. Do głosu nie dopuszczono pełnomocniczki projektu – Kai Godek. W związku z tym poprosiliśmy ją o komentarz w tej sprawie:

„Powołano podkomisję, w skład której wchodzą posłowie, którzy w ostatnich miesiącach opowiadali się przeciwko temu projektowi. To jest jednoznacznie zły prognostyk. Może to oznaczać, że chodzi tylko o to, by projekt przepadł na zawsze. Zastanawiam się, po co zastosowano takie rozwiązanie. Nadzwyczajne podkomisje powołuje się w przypadku rozpatrywania szczególnie skomplikowanych projektów ustaw, które wymagają wielu ekspertyz i analiz. My złożyliśmy prosty, jednozdaniowy projekt nowelizacji ustawy, w którym trzeba jedynie odpowiedzieć na pytanie, czy polskie prawo ma umożliwiać zabijanie chorych dzieci, czy nie?” – komentuje Godek.

Odnosi się również do uniemożliwienia jej wystąpienia przed komisją:

„Uzasadniono to tym, że projekt znajduje się w komisji i to komisja go rozpatruje. Rzecz w tym, że ja nie przychodzę do Sejmu jako osoba prywatna, ale jako przedstawiciel 850 tys. obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem. Uniemożliwiając mi zabranie głosu komisja zablokowała prawo głosu tych ludzi. Dlaczego to zrobiono? Moim zdaniem posłowie wiedzą, że robią źle blokując ten projekt i boją się o tym usłyszeć”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ED
  03.07.2018 14:03
  PIS wie co robi , rogrzebując sprawe aborcji może doprowadzic do takiej zawieruchy, ze starcimy władzę. Przyjda czerwoni i wtedy bedzie aborcja na rządanie, troche wyobrażni!!!Chyba to panią Godek przerasta .
 • Tomaszszcz
  03.07.2018 14:08
  DLA POSŁÓW PIS WSZYSTKICH 10 PRZYKAZAŃ NIE ISTNIEJE W TYM 5 NIE ZABIJAJ ! NIE GLOSOWAC NIGDY NA PIS NA ZDRAJCÓW BOGA I ŻYCIA NIEWINNEGO! To JEDYNA DLA PISU NAUCZKA ! Która BOLEŚNIE PRZY URNIE ODCZUJĄ, NIE GŁOSOWAĆ NA PIS ! !
 • Slezan
  03.07.2018 16:27
  Aborcja to jedyne morderstwo, które powinno podlegać karze nie na tym, a na tamtym świecie
 • Florian
  03.07.2018 19:18
  Florian
  - Jestem i zawsze byłem przeciwko aborcji.
  - Jednak ustanowienie przez sejm takiej ucwały niczego nie zmieni, prócz nienawiści wielu ludzi i utworzenia podziemia aborcyjnego.
  - Podobnie było z alkoholem, w USA odpowiednią ustawą zakazano produkcji i spożywania alkoholu, rozwinęło się podziemie i ludzie spożywali więcej alkoholu niż przed zakazem. Jak w Polsce był zakaz w nocy i do godz 13 w dzień, ja mogłem kupić każdą ilość o każdej porze dnia i nocy.
  - Obecnie nie piję 26 rok alkoholu, bo sam dzieki Bogu tak postanowiłem.
  - Bóg dał ludziom przykazania, chodzi o zbawienie człowieka,
  - Czy człowiek mniej zaczął grzeszyć?
  - Do zaprzestania aborcji, tak samo jak do nawrócenia człowieka, potrzeba zupełnie innych metod.
  - Jezus Chrystus po Zmartwychwstaniu powiedział uczniom, co i jak należy czynić,
  Mk 16:15 "I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!"
  - Jak ktoś uwierzy Jezusowi, będzie przeciwko aborcji i to bez specjalnych ustaw.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »