Reklama

Ostatnia droga Jana Pawła II

Dziś przypada 5 rocznica śmierci Jana Pawła II. Wydarzenia związane z odchodzeniem Jana Pawła II przypomina KAI.

Reklama

Zdaniem publicysty dymisja oznaczałaby dla Papieża "poddanie się pokusie odsunięcia od siebie ciężaru krzyża".

Tymczasem, podkreśla Messori Papież aż do końca nie przestanie dźwigać krzyża na tej Kalwarii, którą jest dla niego wykonywanie codziennych zadań swej posługi.

Messori cytuje słowa "osoby, której nie mamy powodu nie wierzyć", która twierdzi, że w ubiegłą niedzielę Jan Paweł II bez trudu rozmawiał długo ze swymi współpracownikami, zanim pojawił się w oknie swej biblioteki, a głos odmówił mu posłuszeństwa, gdy zobaczył tłum ludzi na Placu św. Piotra. Messori powtarza też zapewnienie jednej z osób, która "ma dostęp do papieskich pokojów, że zachował on doskonałą pamięć i przytomność umysłu.

Jan Paweł II zawierzył Kościół i świat Bożemu Miłosierdziu

Jan Paweł II na dwa dni przed śmiercią zawierzył Kościół i świat Bożemu Miłosierdziu. W specjalnym telegramie na uroczystości Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z 31 marca napisał m.in. "Pragnę ponownie zawierzyć tej Miłości Kościół i świat, wszystkich ludzi na całym okręgu ziemi, a także siebie samego w mojej słabości". Telegram ten jest dziś czytany w czasie uroczystości w Łagiewnikach.

Oto treść telegramu:

Jego Eminencja

Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski

Arcybiskup Metropolita krakowski

Kraków

Zbliża się Niedziela Miłosierdzia Pańskiego. Z tej okazji pragnę przesłać moje serdeczne pozdrowienie wszystkim, którzy będą się gromadzić w krakowskim Sanktuarium w Łagiewnikach, aby wielbić Boga za Jego przebaczającą miłość. Pragnę ponownie zawierzyć tej Miłości Kościół i świat, wszystkich ludzi na całym okręgu ziemi, a także siebie samego w mojej słabości.

Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się w sanktuarium wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak, jak Eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, które dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie. Niech zatem ta obecność będzie dla wszystkich pielgrzymów źródłem mocy i nadziei.

Wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia z serca błogosławię:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Watykan 31 marca 2005 r.

Jan Paweł II, Papież

Pogorszenie stanu zdrowia Jana Pawła II

Późnym wieczorem 31 marca Radio Watykańskie poinformowało, że Jan Paweł II ma wysoką gorączkę spowodowaną infekcją dróg moczowych. Oświadczenie takiej treści przekazał rzecznik Watykanu we czwartek późnym wieczorem. Joaquin Nawarro-Valls dodał, że wobec Ojca Świętego zastosowano terapię antybiotykową. Pozostaje on pod ścisłą opieką watykańskiej ekipy medycznej.

O godzinie 19.17 Jan Paweł II przyjął sakrament namaszczenia chorych.

Uszanowano wolę papieża, który chciał pozostać w domu.

Światło w oknie papieskiego apartamentu zapaliło się ponownie o wpół do dziesiątej w nocy. Papież zwykle o tej porze spał. Zaalarmowani lekarze stwierdzili bardzo wysoką gorączkę i gwałtowny spadek ciśnienia krwi, wywołane infekcją dróg moczowych.

«« | « | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
17°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
8°C Sobota
rano
15°C Sobota
dzień
wiecej »

Reklama