To nie piarowa zgrywa - trener reprezentacji Chorwacji to naprawdę wierzący katolik

Wraz z kolejnymi sukcesami reprezentacji Chorwacji na mundialu w Rosji w polskich mediach pojawiały się informacje o religijnym zaangażowaniu trenera tej drużyny Zlatko Dalicia. Czy jednak nie jest to tylko element budowania własnego wizerunku?

- Nie, to wszystko prawda - potwierdza zastępca redaktora naczelnego portalu religijnego bitno.net Goran Andrijanić. Chorwacki dziennikarz jest też korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Zagrzebiu, publikował także w "Gościu Niedzielnym". Jak mówi, jeden z felietonistów jego portalu zna prywatnie trenera Dalicia i może zaświadczyć, że selekcjoner Vatrenich (Ognistych) jest rzeczywiście praktykującym katolikiem. Jeśli więc mówi, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza Bogu, że niedzielna msza święta trzyma go w pionie, że chodzi na nią wraz z rodziną, a mecze i treningi zaczyna od dziesiątki różańca, to jest to prawda.

- Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie. Jestem normalnym człowiekiem, mam swoje słabości i grzechy, ale modlitwa i sakramenty to ciągła szansa na ich przezwyciężenie - mówi trener Dalić w wypowiedzi cytowanej przez deon.pl.

- To, czego dokonał z reprezentacją Chorwacji, to cud - ocenia Goran Andrijanić. Bo rzeczywiście kraj ten niemal stale może się cieszyć z gry znakomitych piłkarzy, ale ostatni wielki sukces - brązowy medal na mundialu we Francji - Chorwaci osiągnęli 20 lat temu.

Więcej o piłce nożnej, Kościele i patriotyzmie Chorwatów red. Andrijanić mówi w obszernym wywiadzie pt. "A u nas wiosna…" w najnowszym, wydanym dziś numerze "Gościa Niedzielnego". (Pełny test dostępny jest w wersji elektronicznej za opłatą i oczywiście w wydaniu drukowanym.)

«« | « | 1 | » | »»
 • Ks
  12.07.2018 13:16
  Da się? Da się! :)
 • Radek
  12.07.2018 13:32
  Czy Was nie irytuje stwierdzenie, że ktoś wierzy? Wierzyć, to sobie można w UFO, w coś gdzie nie ma żadnych dowodów. Ale twierdzenie, że wierzę , że Ziemia jest okrągła, że urodziła mnie mama, że Bóg istnieje, Jezus Istniał i zmartwychwstał jest ..dziwne- Przy tak dużym natężeniu racjonalnych dowodów (całun, tunika z Argentil, cud eucharystyczny w Legnicy, fakt, że wszechświat MIAŁ początek). pozdrawiam wszystkich "wiedzących"
 • Marcin
  12.07.2018 14:09
  Ja w tej euforii po wygranym meczu zauważyłem moment w którym trener Chorwacji po meczu czyni znak Krzyża, i tak mi to utkwiło, że bardziej pamiętam jego wyraz twarzy wtedy niż same bramki :-)
 • jan
  12.07.2018 14:51
  Jednym słowem - wyższość sportu katolickiego nad anglikańskim.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  4°C Wtorek
  rano
  wiecej »