Policja będzie bezwzględna w walce z handlarzami dopalaczami

Policja będzie bezwzględna w walce z handlarzami dopalaczami; działania już są podejmowane, ponad 10 osób zostało zatrzymanych - powiedział w piątek w TVP Info minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Szef MSWiA pytany był m.in. o podpisaną w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Nowelizacja ma ułatwić walkę z dopalaczami. Zakłada, że dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami.

"W tej sprawie będziemy bezwzględni. Ja nie zapowiadam walki z wiatrakami, ja nie mam w sobie takiej arogancji, by powiedzieć: idziemy po was, bo wiem ile tu jest do zrobienia, ale nie odpuścimy i w tej sprawie policja będzie bezwzględna" - podkreślił Brudziński. "Zresztą działania już są podejmowane, już ponad 10 osób zostało zatrzymanych z tych, które śmierć naszym dzieciakom próbują sprzedać, wcisnąć" - poinformował.

Pytania dotyczyły także o odbywający Kostrzynie nad Odrą Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Brudziński pytany był także o wpis Jerzego Owsiaka na portalu społecznościowym, w którym zarzucił straży pożarnej, że odmówiła użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą festiwalową publiczność.

"Być może dla wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości zabrzmi to zdumiewająco, ale chce powiedzieć bardzo wyraźnie: jedynym celem, jaki sobie stawiam jak szef resortu Spraw wewnętrznych jest to, aby wszyscy uczestnicy, młodzież, która jest na Pol'and'Rock Festival była bezpieczna. Dotyczy to również tych wszystkich zagrożeń, które wiążą się z bardzo wysoką temperaturą" - odpowiedział.

Brudziński podał, że od samego rana byłem w kontakcie z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej: "Poleciłem - takie decyzje były podejmowane już znacznie wcześniej - żeby tam, gdzie jest to tylko możliwe służyć pomocą tym, którzy są na tym festiwalu".

Jak mówił straż pożarna nie zdecydowała się wjechać i bezpośrednio z wozów strażackich polewać uczestników festiwalu, gdyż jest to impreza o statusie imprezy podwyższonego ryzyka oraz, że polewanie osób bardzo silnym strumieniem wody może być groźne dla nich. Jednocześnie poinformował, że od samego rana na terenie, gdzie odbywa się festiwal rozstawiane były kurtyny wodne.

"Życzę wszystkim uczestnikom bezpiecznej imprezy, by wszyscy szczęśliwie do domu wrócili. I jeszcze raz apeluję gorąco: unikajcie świństw, unikajcie trucizny, którą różnego rodzaju kreatury - przepraszam za takie mocne określenie - próbują wam wcisnąć, sprzedać" - powiedział szef MSWiA.

"Tutaj mówimy jednym głosem z organizatorami tego festiwalu: unikajcie jak ognia tych świństw, które zabijają; ci, którzy próbują wam sprzedać tę truciznę sami jej nie zażywają, bo wiedzą bardzo dobrze jakie grozi niebezpieczeństwo" - dodał.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
33°C Czwartek
wieczór
26°C Piątek
noc
24°C Piątek
rano
33°C Piątek
dzień
wiecej »