Wyrazy solidarności z Benedyktem XVI płyną z całego świata.
Szczególnie dobrze atmosferę wrogości rozumieją Kościoły, które same zmagają się z lokalnymi przejawami prześladowań i agresywnej propagandy. I tak w Wietnamie episkopat zaapelował do międzynarodowych dziennikarzy o wyważanie słów wobec katolików, co zadziwiająco udaje się im, jeśli sprawa dotyczy muzułmanów.
Nadszedł czas, aby obudzić sumienia dziennikarzy, którzy pracują w środkach społecznego przekazu, prawników, którzy przywiązują szczególną wagę do pieniędzy, oraz politycznych spekulantów – napisali wietnamscy biskupi. – Powinni oni dać przykład poszanowania sprawiedliwości przy ocenianiu i krytyce innych, zachowując uprzejmość w wypowiedziach na temat zwierzchników religijnych, a szczególnie Ojca Świętego. Wystarczy spojrzeć na reakcje muzułmanów, gdy uznają jakieś słowa za bluźniercze dla ich wiary albo przywódców religijnych.
Zastanawia, dlaczego wielu wykształconych ludzi w demokratycznych i cywilizowanych krajach nie porównuje łagodnego stosunku katolików, szczególnie ich przywódców, z okrucieństwem i wulgarnością tych, którzy nieustannie krytykują liderów religijnych i społecznych. To bardzo nieodpowiedzialne podejście niektórych wykształconych osób jest naprawdę nie do przyjęcia w naszych czasach – napisali wietnamscy biskupi.
Wiosenna sesja wietnamskiego episkopatu odbywa się w dniach od 6 do 10. kwietnia w sanktuarium maryjnym w Bai Dau, położonym na południe od dawnego Sajgonu. Biskupi zajmują się dokumentem poświęconym roli świeckich w Kościele lokalnym. Trwają też przygotowania do jubileuszowego spotkania całego episkopatu z przedstawicielami świeckich z 25 wietnamskich diecezji, zaplanowanym na 21-26 listopada w Sajgonie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.