O zniesienie ograniczeń krępujących swobodę działalności gospodarczej i rozpoczęcie prawdziwego dialogu między restauratorami i sklepikarzami a władzami miasta chcą walczyć przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali w Krakowie Komitet Wyborczy Wyborców Krakowskich Restauratorów.
Przedstawiciel Komitetu Jakub Adamczyk mówił podczas piątkowej konferencji prasowej, że w najbliższych dwóch tygodniach przedstawieni zostaną kandydaci komitetu do Rady Miasta i program, nad którym prace jeszcze trwają. Dodał, że Komitet Wyborczy Wyborców Krakowskich Restauratorów nie będzie miał swojego kandydata na prezydenta Krakowa.
"Jednym z naszych głównych celów będzie rozpoczęcie prawdziwego dialogu między restauratorami, sklepikarzami, osobami, które codziennie realnie pracują dla krakowian a Radą Miasta i prezydentem. Gdyby taka współpraca faktycznie istniała, radni nie uchwalaliby tak godzących w nas przepisów, które mniej lub bardziej widoczne, duszą kolejne restauracje, sklepiki czy inne lokale usługowe" - powiedział Adamczyk. Sam jest właścicielem dwóch restauracji i zamierza kandydować do Rady Miasta Krakowa.
Przedsiębiorcy krytykują m.in. pomysły zmniejszenia liczby punktów, w których sprzedawany jest alkohol, wprowadzenia zakazu handlu alkoholem po godz. 22 (ta propozycja nie zyskała akceptacji Rady Miasta - PAP) oraz ograniczenia wynikające z uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.
"Myślimy, że obowiązujące obecnie regulacje są zbyt restrykcyjne" - powiedział Adamczyk. Dodał, że samo wydawanie przez władze miasta zgód i zezwoleń dla przedsiębiorców powinno odbywać się w prosty sposób, by nie musieli w jednej sprawie pisać kilku pism lub odwiedzać kilka wydziałów urzędu.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.