Papież Franciszek modli się za Tajwan i przesyła pozdrowienia dla jego prezydenta Tsai Ing-wena, podał wiceprezydent Chen Chien-jen, który w tych dniach przebywał w Watykanie z okazji wczorajszych kanonizacji.
Umowa podpisana 22 września pomiędzy Stolicą Apostolską, a Chinami w niektórych środowiskach budziła obawy, że Watykan zmieni swoje stosunki dyplomatyczne na korzyść Państwa Środka. Wiceprezydent Chen wyraził jednak pewność, że 76-letnie dobre relacje nie zostaną zachwiane, a wspólne wartości takie jak demokracja, prawa człowieka i wolność religijna pomogą w dalszym pogłębianiu więzi między Tajwanem a Watykanem.
Na trwającym synodzie po raz pierwszy spotkali się także biskupi z Tajwanu i Chin kontynentalnych. Bp Thomas Chung An-chu ordynariusz tajwańskiej diecezji Chiayi również nie widzi oznak pogarszania się stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Ma natomiast nadzieję, że umowa pozwoli na rozwinięcie praw jednostek w kontekście wolności religijnej, jak choćby usunięcie przepisu, który zabrania niepełnoletnim wchodzenia do kościoła i uczestnictwa we Mszy św.
Głównymi celami są schronienia dla osób przesiedlonych oraz domy cywilne.
Sarkozy po raz kolejny przekonywał, że nie dopuścił się czynów, za które został skazany.
Czy zginęła z powodu tego, co było w tle na jednym z jej filmików?
Expres TATRAN jadący z Koszyc do Bratysławy najechał na tył pociąg Nitra-Bratysława.