"Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych"

Nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze - powiedziała na nagraniu ujawnionym przez portal TVP Info wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL Elżbieta Bieńkowska o kontroli NIK dot. funduszy UE na sprzęt medyczny.

Portal TVP Info opublikował w czwartek transkrypcję rozmów polityków poprzedniej ekipy rządowej, która - jak informuje portal - odbyła się w restauracji Sowa i Przyjaciele. Na ujawnionych nagraniach między Bieńkowską, ówczesnym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem oraz sekretarzem stanu w ministerstwie środowiska Stanisławem Gawłowskim toczy się rozmowa o kontroli NIK.

"Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny?" - miał pytać Arłukowicz. Bieńkowska odpowiada na to: "Wiesz co, my mamy to wszystko, ponieważ kontrola NIK-u jest z 2011 r. A nam komisja, bo ja już dzisiaj jak zobaczyłam, jak zobaczyłam na pasku, to mówię: oho, czekajmy na pismo za tydzień. Natomiast, natomiast my mamy całą kontrolę zrobioną, wszystkich tych projektów, rok temu, bo komisja tego zażądała".

"Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych"   Piotr Drabik / CC-SA 2.0 Elżbiet Bieńkowska Na pytanie Arłukowicza "I co ci wyszło?" Bieńkowska miała odpowiedzieć: "I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda". I za moment dodaje: "Ale ja wiem jak jest. To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze". Arłukowicz miał wtedy powiedzieć: "Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych".

Jak podaje portal TVP Info, na nagraniach jest mowa również o wyborcach Platformy Obywatelskiej. Rozmowa na ten temat miała się odbyć między marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, Gawłowskim i sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki w rządzie PO-PSL Tomaszem Tomczykiewiczem.

"Zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie, dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu - dla kogo my k...a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem. Dla rolników nie..." - powiedział Gablewicz. Na co Gawłowski miał odpowiedzieć: "Bo nasz elektorat najbardziej ch...wo potraktowaliśmy, trochę".

W dalszej części rozmowy, podaje TVPInfo, Tomczykiewicz powiedział: "To ja ci odpowiem. Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo. Bo on jest skierowany...". Gablewicz odpowiada: "To nie jest problem przyzwoitej partii. To jest problem nieprzyzwoitej partii". Tomczykiewicz miał na to odpowiedzieć: "Nie... Przyzwoita... To jest, to jest to co Unia zawsze robiła, że po prostu - interes ogółu. Ale ogół to jest nikt". "To nie jest interes ogółu. To jest interes ciemnych mas finansowych. Jeszcze raz to podkreślam" - miał powiedzieć Gablewicz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
23°C Niedziela
wieczór
19°C Poniedziałek
noc
15°C Poniedziałek
rano
21°C Poniedziałek
dzień
wiecej »