Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która dotyczy ratownictwa górskiego i wodnego.
Autorzy regulacji akcentują, że zachowanie dotychczasowego brzmienia przepisów skutkowałoby tym, że podmioty, które miały zgodę na wykonywanie ratownictwa górskiego lub wodnego, przed 31 grudnia 2018 r. ponownie będą musiały przechodzić pełną procedurę administracyjną wraz z przeprowadzonym kompletnym postępowaniem w celu uzyskania zgody na wykonywanie ratownictwa górskiego lub wodnego w sytuacji, gdy przepisy, na których podstawie przedmiotowe decyzje są wydawane, nie zmieniły się.
Istota proponowanych rozwiązań dotyczy zachowania w mocy zgód na wykonywanie ratownictwa górskiego i wodnego, o ile podmioty, które te zgody mają, uzyskają wpis do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.
W trakcie procedowania wskazywano, że obecne brzmienie przepisów może skutkować tym, że od stycznia 2019 r. nie będzie podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.