Ruszają zapisy na Górski Bieg Frassatiego - wspólną imprezę "Gościa Niedzielnego" i Radia eM

Przygotowaliśmy 350 miejsc dla biegaczy i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego. Zapisy ruszają 1 grudnia o 20.00.

Już teraz chcemy zaprosić was na 15 czerwca do Międzybrodzia Bialskiego, w samym sercu Beskidu Małego. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie wspaniałym czasem dla całych rodzin i okazją do popularyzowania aktywnego trybu życia oraz postaci patrona biegu - bł. Piotra Jerzego Frassatiego - człowieka, którego życie było przesiąknięte Bogiem i górami. Urodził się i wychował u stóp włoskich Alp, każdą wolną chwilę spędzał w górach, a wraz ze swoimi górskimi towarzyszami założył Towarzystwo Ciemnych Typów - nieformalną grupę osób, które łączyły aktywność górska, apostolat modlitwy i pomoc najuboższym. Więcej o patronie biegu znajdziesz TUTAJ.

Górski Bieg Frassatiego to bieg na dystansie 21,8 km z 1120 metrami sumy przewyższeń, rozgrywany na szlakach turystycznych Beskidu Małego, wokół Międzybrodzia Bialskiego, tuż obok Bielska-Białej i Żywca. Start i meta zawodów usytuowane będą nad samym brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego. Trasa jest bardzo zróżnicowana. Można na niej znaleźć wymagające i strome podbiegi oraz kilka długich zbiegów (zarówno szybkich, jak i bardziej wymagających technicznie, kamienistych). Jednak limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu - 4 godziny 30 minut - daje możliwość uczestnictwa również mniej zaawansowanym biegaczom i jest dobrą okazją do górskiego debiutu dla tych, którzy dotąd biegali głównie po asfalcie.

O biegu mówi jego koordynator - Wojciech Teister, dziennikarz Gościa Niedzielnego i... zapalony biegacz:

Ruszają zapisy na Górski Bieg Frassatiego - wspólną imprezę "Gościa Niedzielnego" i Radia eM  

Zawody zostaną rozegrane 15 czerwca, a zapisy będą otwarte od soboty 1 grudnia, od godziny 20.00 (link do rejestracji znajdziesz TUTAJ). GBF będzie klasyfikowany w ramach Ligi Biegów Górskich Dare2B. Ambasadorami biegu są Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), Anna Arseniuk, Marta Januszewska (Polskie Radio), Przemek Sobczyk (T.G. Sokół Zakopane) i Mirosław Dziergas.

Jednak Bieg Frassatiego to nie tylko bieg główny, ale również piknik rodzinny "Gościa Niedzielnego" i Radia eM, biegi dla dzieci oraz – na zakończenie wspólnej zabawy – koncert zespołu Carrantuohill – specjalistów od muzyki irlandzkiej.

Dla biegaczy przygotowano 350 pakietów startowych. Opłata startowa w pierwszym terminie (do 31 stycznia) wynosi 80 zł, a w drugim (od 1 lutego do 30 kwietnia) 90 zł. Zapisy będą otwarte do 30 kwietnia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zapraszamy też do kontaktu osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w czasie biegu. Proszone są o kontakt na adres mailowy: biegfrassati@gmail.com . 

Więcej informacji o imprezie oraz atrakcjach okolicy znajdziesz na stronie https://biegfrassatiego.gosc.pl/ oraz fanpage’u facebookowym biegu.

Spotkajmy się w czerwcu, w sercu Beskidu Małego, na Górskim Biegu Frassatiego!

Górski Bieg Frassatiego Górski Bieg Frassatiego - Teaser

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
8°C Wtorek
rano
13°C Wtorek
dzień
14°C Wtorek
wieczór
12°C Środa
noc
wiecej »