Wspólnota Taizé w Avila

Św. Teresa zachęca nas, byśmy w swoim życiu wspólnoty szli od jednego początku do następnego.

Wspólnota braci z Taizé wraz z grupą wolontariuszy przebywa dzisiaj w Avili. W południe bracia poprowadzili modlitwę, a następnie odwiedzili miejca związane ze św. Teresą, spotkali się z karmelitami na Uniwersytecie Mistyki oraz z miejscowym ordynariuszem.

Przed powrotem do Taizé bracia odwiedzą jeszcze Avilę i Barcelonę. „Dla nas te dwa miejsca są źródłem. Teresa z Avili zachęca nas, byśmy w swoim życiu wspólnoty szli od jednego początku do następnego. A w Barcelonie kilka razy byliśmy przyjmowani niezwykle gorąco”, powiedział brat Alois.

Dzisiaj Wspólnota z Taizé wraz z grupą ok. 100 wolontariuszy odwiedziła Avilę. W południe bracia poprowadzili modlitwę w słynnym klasztorze Encarnación, na którą byli zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta. Następnie odwiedzili miejsca związane z osobą św. Teresy oraz Uniwersytet Mistyki.

"To ważne wydarzenie nie tylko dla Uniwersytetu Mistyki, ale także dla całego miasta Avili. Wspólna modlitwa w kościele karmelitanek bosych pw. Wcielenia Pańskiego, pokazuje jak duchowość św. Teresy łączy, a doświadczenie mistyczne jest wspólnym dziedzictwem wszystkich chrześcijan".

Na modlitwie byli również przedstawiciele miejscowej Polonii. Mówi Pani Jolanta Grześków, prezes Stowarzyszenia Dom Kopernika.

"Dla naszego miasta jest to wielki zaszczyt oczywiście są zmobilizowani wszyscy mieszkańcy Avili i Polacy, którzy mieszkają tutaj, aby towarzyszyć [braciom z Taizé] Bardzo piękne i ważne spotkanie, przeżycie że młodzi ludzie chcą się modlić w mieście rodzinnym dwóch mistyków".

Jutro bracia zatrzymają się jeszcze w Barcelonie, gdzie poprowadzą modlitwę w kościele Santa María del Mar. „Być może niektórzy z was mogą jeszcze zmienić trasę swojej drogi powrotnej i dołączyć do nas”, mówi brat Alois.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Sobota
  rano
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  wiecej »