"Veintidos" czekają na wylot z Panamy

Po kilkunastu godzinach oczekiwania na lot, młodzi pielgrzymi bielsko-żywieccy, uczestniczący w ŚDM w Panamie, tuż przed północą (czasu polskiego), 30 stycznia wystartowali do Warszawy!

Światowe Dni Młodzieży w Panamie - z udziałem bielsko-żywieckiej, 22-osobowej grupy - zakończyły się w niedzielę 27 stycznia. Nasi młodzi planowo mieli wrócić jutro, 30 stycznia, jednak możemy się ich spodziewać nieco później.

- Mamy jakieś siedem godzin opóźnienia lotu. Wiadomość na teraz - startujemy około 9-10 jutro rano, ale sytuacja jest dynamiczna. Załoga samolotu nie mogła wylecieć z USA z powodu warunków pogodowych - poinformował nas ks. Łukasz Listwan, jeden z uczestników grupy bielsko-żywieckiej.

- Mieliśmy wylecieć dzisiaj ok. drugiej nad ranem. Ostatnie informacje jakie mamy to takie, że w czwartek 31 stycznia kolo czwartej czasu polskiego mamy być w Warszawie, a w Bielsku około dziesiątej - dodaje Bożena Micor.

Dzisiejszy wieczór nasi pątnicy spędzą jeszcze u swoich nowych rodzin w Panama City. O siódmej (czasu panamskiego) - o ile nic nie ulegnie zmianie - mają stawić się na lotnisku.

- Ostatnie dni pobytu w Panamie spędziliśmy nieco turystycznie, ale i wciąż pielgrzymkowo - powiedział nam ks. Andrzej Wołpiuk. - Poszliśmy zobaczyć Kanał Panamski, zwiedziliśmy park narodowy, przyglądając się faunie i florze i mogliśmy wreszcie odwiedzić katedrę, kłaniając się Maryi w Jej wizerunku Santa Maria la Antigua, który towarzyszył nam podczas Światowych Dni Młodzieży. Nie zabrakło czasu na zakupy lokalnego rękodzieła i pamiątek.

Nasi młodzi cierpliwie czekają, wciąż żyjąc atmosferą minionych dwóch tygodni, jakie spędzili wśród Panamczyków z młodymi z całego świata, a zwłaszcza wydarzeniami centralnymi, przeżywanymi z papieżem Franciszkiem. Pozdrawiają naszych Czytelników zapewniając o pamięci!

Aktualizacja z godziny 18.00 (30 stycznia):

"Veintidos" wciąż są w Panamie. Ich lot przesunięto na godzinę 17.00 czasu panamskiego (ok. 23.00 w Polsce). Jeśli nic się nie zmieni, w Warszawie powinni być około 9.00-10.00 jutro.

Poniżej znajdziecie relacje i galerie zdjęć udostępnione nam przez naszych pielgrzymów. Zapraszamy!

Aktualizacja z godziny 00.00 (31 stycznia)

Bielsko-żywiecka ekipa jest już w powietrzu! Wracają z Panamy do Warszawy.

TEKSTY:

GALERIE ZDJĘĆ

A o Panamie w Bielsku-Białej Cygańskim Lesie przeczytacie tutaj:

TEKST:

GALERA ZDJĘĆ:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10°C Poniedziałek
  noc
  7°C Poniedziałek
  rano
  17°C Poniedziałek
  dzień
  18°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »