Zaproszenie kobiety, aby mówiła o ranach Kościoła, jest zaproszeniem samego Kościoła, aby mówił o sobie, o ranach, które nosi - powiedział Franciszek w spontanicznej reakcji na wystąpienie dr Lindy Ghisoni.
We wczorajszym referacie podsekretarz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia wskazała na potrzebę komunii, dzielonej odpowiedzialności, prewencji i solidarności wobec osób zranionych duchowo i cieleśnie przez nadużycia w Kościele (omówienie referatów wygłoszonych drugiego dnia szczytu: Watykan: drugi dzień spotkania o ochronie nieletnich).
Papież powiedział:
“Zaproszenie kobiety do wygłoszenia referatu nie jest wchodzenieniem w kościelny feminizm, gdyż każdy feminizm kończy na maskulizmie w spódnicy. Nie. Zaproszenie kobiety, aby mówiła o ranach Kościoła, jest zaproszeniem samego Kościoła, aby mówił o sobie, o ranach, które nosi – podkreślił Ojciec Święty. - I to jest krok, który moim zdaniem powinniśmy zrobić z wielkim zaangażowaniem: kobieta jest obrazem Kościoła, który jest kobietą, oblubienicą, matką. To jest ten styl. Bez niego będziemy mówić o ludzie Bożym jako organizacji, może synodalnej, ale nie jako o rodzinie zrodzonej przez matkę Kościół. (...) Nie chodzi o to, aby w Kościele dawać kobietom więcej zadań, choć to też jest dobra rzecz, ale w ten sposób nie rozwiąże się problemu. Chodzi o zintegrowanie w naszym myśleniu kobiety jako obrazu Kościoła. I o myślenie o Kościele w kategoriach kobiecych.”
Pełny tekst papieskiej wypowiedzi zamieścił na Twitterze Antonio Spadaro:
A jako dodatek, jeden z nowszych tweetów:
Al caffè ☕️ con #PapaFrancesco al #pbc2019 pic.twitter.com/cCGqjDhyJX
— Antonio Spadaro (@antoniospadaro) 23 lutego 2019
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.