Powstała aplikacja mobilna dla czcicieli św. Józefa

Telegram do św. Józefa, możliwość złożenia intencji modlitewnej, fragmenty Biblii dotyczące życia Józefa z Nazaretu - to i o wiele więcej oferuje aplikacja mobilna "Św. Józef - mój opiekun". Została ona stworzona dla sanktuarium św. Józefa w Krakowie.

Kustoszkami świątyni, w której znajduje się słynący łaskami obraz św. Józefa z Jezusem w chłopięcym wieku, są żyjące w klauzurze siostry bernardynki. - Modliłem się do św. Józefa i doświadczyłem jego wstawiennictwa, dlatego chciałem pomóc osobom, które są w cierpieniu i szukają wsparcia - mówi pomysłodawca aplikacji Krzysztof Dyrda. Siostry zaaprobowały pomysł.

Aplikacja jest skierowana do osób, które już znają rolę św. Józefa w Kościele i szukają u niego opieki, ale - jak zastrzega K. Dyrda - może pomóc także tym, którzy dopiero szukają swojego miejsca w Kościele.

Twórcy nowego narzędzia modlitewnego dla czcicieli św. Józefa zgromadzili wszystkie fragmenty Biblii opowiadające o życiu opiekuna Jezusa. - Za zgodą sióstr użyliśmy Nowego Tłumaczenia Dynamicznego Biblii, charakteryzującego się użyciem współczesnego języka. Są tu także przypisy, które służą właściwemu odczytaniu danego fragmentu - wyjaśnia K. Dyrda. Jest to premiera tego tłumaczenia w formie aplikacji, wyprzedzająca także druk Ewangelii w tym przekładzie.

Zainteresowani kultem św. Józefa znajdą tu także teksty modlitw do niego i do czczonego u sióstr bernardynek Dzieciątka Koletańskiego. W nagłych potrzebach można użyć "Telegramu do św. Józefa" lub pomodlić się w intencji umierającego.

- Chodzi nam o pomoc w nawiązaniu relacji użytkownika z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, bo jest to charyzmat mniszek bernardynek - dodaje twórca aplikacji. W sanktuarium św. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie od 14 maja 1884 roku. Na prywatną modlitwę przychodził tu często kard. Karol Wojtyła. Z poziomu aplikacji można złożyć intencję modlitewną. Wypełniony przez nas formularz dociera do sióstr, które modlą się w intencjach przesyłanych tą drogą.

Urozmaiceniem programu są multimedia. Znajduje się tu bogata galeria zdjęć kościoła i klasztoru, wykonanych m.in. przez Adama Bujaka. W bibliotece audio można znaleźć np. świadectwa, fragmenty Pisma Świętego, jak Psalm 40 czytany przez Andrzeja Seweryna.

Aplikacja "Święty Józef - mój opiekun" będzie stale aktualizowana. Jest bezpłatna. Można ją pobrać w Google Play. Jej wykonawcą jest firma Kaleb Net K. Dyrdy.

Klasztor i kościół sióstr bernardynek w Krakowie istnieją od 1646 roku. Od tego czasu datowany jest także kult św. Józefa. Trzy lata temu kard. Stanisław Dziwisz ogłosił świątynię diecezjalnym sanktuarium św. Józefa.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Wtorek
  wieczór
  18°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  16°C Środa
  dzień
  wiecej »