Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo - ocenia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu dotyczącym piątkowej decyzji agencji ratingowej Moody's.
Agencja Moody's utrzymała w piątek wieczorem długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną, zarówno w walucie krajowej jak i walutach zagranicznych. Decyzję uzasadniono odpornością gospodarki, jej wielkością i dobrą sytuacją.
Zdaniem resortu przedsiębiorczości i technologii wynik jest zgodny z oczekiwaniami rynku.
"To już kolejna agencja, która ponownie docenia siłę polskiej gospodarki. To utrzymanie decyzji z maja 2017 roku, kiedy to agencja pozostawiła rating Polski na poziomie A2 zmieniając perspektywę z negatywnej na stabilną" - poinformowano w komentarzu przekazanym PAP.
Resort zwraca uwagę, że Moody's jest trzecią agencją (po Fitch i S&P), która w ostatnich tygodniach korzystnie i wysoko ocenia sytuację gospodarczą w Polsce. Moody's prognozuje wzrost PKB o 4,4 proc. w 2019 r. i 3,7 proc. w 2020 r.
Ministerstwo przypomina, że "podobnie wysoką ocenę" na poziomie A- (siódmy poziom) z perspektywą stabilną utrzymał przed trzema tygodniami Fitch, zaś tydzień temu S&P również nie dokonał żadnych zmian w swojej ocenie ani perspektywie ratingowej (A- z perspektywą stabilną).
"To bardzo jasny sygnał dla inwestorów zagranicznych - Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo, w którym warto podejmować aktywność ekonomiczną" - podkreśla MPiT.
Dodano, że kolejna runda przeglądów ratingów odbędzie się na jesieni (27 września - Fitch, oraz 11 października - S&P, Moody's).
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.