Ogólnopolski Festiwal Uśmiechu już jutro w Opolu

Świat baśni, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, sztukmistrzów, wielkich baniek mydlanych i kolorowych „Doktorów Clownów” - to wszystko czeka w majówkę w Opolu.

Już 4 maja w godz. 13-19 na placu Wolności w Opolu odbędzie się barwny, ogólnopolski „Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy”.

Organizatorem 11. już edycji wydarzenia jest Fundacja „Dr Clown”, na co dzień zajmująca się „Terapią śmiechem” w szpitalach, zaś współorganizatorem - Miasto Opole i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.

Festiwal Uśmiechu to rozrywka, spotkanie ze sztuką i edukacja utrzymane w atmosferze baśni, magii, iluzji, sztuki teatralnej i cyrkowej. W programie: warsztaty twórcze, sensoryczne i cyrkowe, zabawy edukacyjne i animacje dla całych rodzin i najmłodszych, występy artystyczne, a także gra terenowa, loteria, strefa klocków LEGO, gier planszowych, tor samochodowy i wiele innych atrakcji. Wystąpią m.in. Sambor Dudziński z "Dźwiękowiązałką", Teatr Animacji "FalkoShow", Pan Buźka oraz „Doktorzy Clowni” - specjaliści od „śmiechoterapii” z całej Polski. W przestrzeni zabaw twórczych będą czekać warsztaty plastyczne, muzyczne i cyrkowe, a w strefie zabaw edukacyjnych - wiedza nt. pierwszej pomocy i zaproszenie do świata osób niepełnosprawnych.

- Kilkuset barwnych wolontariuszy, zgromadzonych w jednym miejscu, gwarantuje niezwykłe szaleństwo i niezapomniane wspomnienia. Można się z nami fantastycznie bawić, a jednocześnie pomóc nam prowadzić „Terapię śmiechem” w całej Polsce! - zachęca Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

„Festiwal Uśmiechu” to również promocja uśmiechu i wolontariatu oraz wyjątkowa okazja, by doświadczyć na własnej skórze „Terapii śmiechem”, którą „Doktorzy Clowni” - wolontariusze Fundacji „Dr Clown” - zanoszą do szpitali, przede wszystkim do chorych dzieci.

- W Fundacji „Dr Clown” codziennie zanosimy uśmiech pacjentom szpitali w ponad 80 miastach. Podczas Festiwalu Uśmiechu umiejętnościami z dziedziny animacji i klaunady, które normalnie „Doktorzy Clowni” ofiarowują potrzebującym, dzielimy się z naszymi festiwalowymi gośćmi - mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Szczegółowy program na plakacie poniżej.

Ogólnopolski Festiwal Uśmiechu już jutro w Opolu

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »