Świat baśni, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, sztukmistrzów, wielkich baniek mydlanych i kolorowych „Doktorów Clownów” - to wszystko czeka w majówkę w Opolu.
Już 4 maja w godz. 13-19 na placu Wolności w Opolu odbędzie się barwny, ogólnopolski „Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy”.
Organizatorem 11. już edycji wydarzenia jest Fundacja „Dr Clown”, na co dzień zajmująca się „Terapią śmiechem” w szpitalach, zaś współorganizatorem - Miasto Opole i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.
Festiwal Uśmiechu to rozrywka, spotkanie ze sztuką i edukacja utrzymane w atmosferze baśni, magii, iluzji, sztuki teatralnej i cyrkowej. W programie: warsztaty twórcze, sensoryczne i cyrkowe, zabawy edukacyjne i animacje dla całych rodzin i najmłodszych, występy artystyczne, a także gra terenowa, loteria, strefa klocków LEGO, gier planszowych, tor samochodowy i wiele innych atrakcji. Wystąpią m.in. Sambor Dudziński z "Dźwiękowiązałką", Teatr Animacji "FalkoShow", Pan Buźka oraz „Doktorzy Clowni” - specjaliści od „śmiechoterapii” z całej Polski. W przestrzeni zabaw twórczych będą czekać warsztaty plastyczne, muzyczne i cyrkowe, a w strefie zabaw edukacyjnych - wiedza nt. pierwszej pomocy i zaproszenie do świata osób niepełnosprawnych.
- Kilkuset barwnych wolontariuszy, zgromadzonych w jednym miejscu, gwarantuje niezwykłe szaleństwo i niezapomniane wspomnienia. Można się z nami fantastycznie bawić, a jednocześnie pomóc nam prowadzić „Terapię śmiechem” w całej Polsce! - zachęca Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Opolu.
„Festiwal Uśmiechu” to również promocja uśmiechu i wolontariatu oraz wyjątkowa okazja, by doświadczyć na własnej skórze „Terapii śmiechem”, którą „Doktorzy Clowni” - wolontariusze Fundacji „Dr Clown” - zanoszą do szpitali, przede wszystkim do chorych dzieci.
- W Fundacji „Dr Clown” codziennie zanosimy uśmiech pacjentom szpitali w ponad 80 miastach. Podczas Festiwalu Uśmiechu umiejętnościami z dziedziny animacji i klaunady, które normalnie „Doktorzy Clowni” ofiarowują potrzebującym, dzielimy się z naszymi festiwalowymi gośćmi - mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.
Szczegółowy program na plakacie poniżej.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.