Kard. Krajewski przywrócił dostawę prądu w zadłużonej kamienicy

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski osobiście przywrócił dostawy prądu w zajmowanym przez 450 osób budynku w centrum Rzymu. Współpracownik Franciszka zdjął pieczęcie z licznika energii elektrycznej w kamienicy, gdzie dług za prąd sięga 300 tys. euro.

O sobotniej inicjatywie kardynała Krajewskiego poinformował dziennik "La Repubblica" na swojej stronie internetowej.

Dostojnik przybył do budynku przy ulicy Santa Croce in Gerusalemme, gdzie od 6 maja zajmujące ten budynek rodziny, wśród nich sto dzieci, nie mają prądu ani ciepłej wody. Dostawy energii zostały odcięte z powodu ogromnego zadłużenia.

Jak dodała rzymska gazeta, podczas gdy władze Wiecznego Miasta i dzielnicy prowadzą rozmowy na temat rozwiązania sytuacji z osobami mieszkającymi tam nielegalnie, gdyż faktycznie okupują one budynek, interweniowała Stolica Apostolska.

Kardynał Krajewski przywiózł prezenty dzieciom i obiecał lokatorom, że do wieczora przywrócone zostaną dostawy prądu. Papieski jałmużnik zdjął nałożone na licznik pieczęcie i włączył prąd. Według świadków zdarzenia w imieniu Watykanu wziął pełną odpowiedzialność za swoje działania.

Jednak, jak podkreślono w relacji, firma zarządzająca dostawą prądu natychmiast zorientowała się, co się stało. Jej pracownicy przybyli na miejsce w policyjnej eskorcie. Mieszkańcy powitali ich okrzykami "Bez prądu nie ma życia" i rozpoczęli pikietę kabiny elektrycznej. Nad ranem policja opuściła budynek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tomaszl
  13.05.2019 07:31
  Kościół winien uczyć sprawiedliwości. A taką nie jest pobieranie prądu bez płacenia za niego. Ludziom trzeba co do zasady dać wędkę, ale również pozwolić błądzić i ponosić konsekwencje.
 • Mela
  13.05.2019 10:13
  Po tak szumnym tytule spodziewałam się, że naprawdę pomógł - spłacił zadłużenie albo przynajmniej złożył takie zobowiązanie wobec firmy dostarczającej energię. Z artykułu wynika jednak, że to tylko medialna szopka. W towarzystwie kamer przybył z prezentami do ludzi nielegalnie zamieszkujących ten budynek i NIELEGALNIE pobierających prąd. Zerwał plomby z licznika BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA I WCZEŚNIEJSZEJ ROZMOWY Z NIM i PODOBNO działał w imieniu Watykanu. Mówiąc prostym językiem ukradł prąd, naraził na jeszcze większe straty firmę dostarczającą energię, która zatrudnia ludzi, płaci im pensje i płaci podatki z których z kolei finansowana jest pomoc socjalna itp. Wybacz ale pomoc wygląda inaczej. Nie szopka w blasku fleszy ale rzeczywiste zainteresowanie się losem tych ludzi, ich statusem prawnym, spłatą zadłużenia itp. Swoją drogą ciekawa jestem jaki będzie finał tej historii, co stanie się z tymi ludźmi, z ich zadłużeniem, z perspektywami na przyszłość i jak będzie w tym faktyczna rola Watykanu. To byłoby rzetelne dziennikarstwo.
 • dzieje apostolskie
  14.05.2019 09:13
  Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły» - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów.
 • oczywiste
  16.05.2019 11:55
  Komentarz do fotki : po co było tyle szkół kończyć kardynale Krajewski? wystarczyłby dyplom z gastronomika
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  wiecej »