"Spragnieni świadectwa" - to hasło XXIII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które potrwa od 5 do 10 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Organizatorami dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są misjonarze saletyni.
Saletyni przypominają, że zagubiony wśród wielu pseudowartości młody człowiek potrzebuje dzisiaj autentycznego świadectwa wiary. Kolejne już Spotkanie w Dębowcu ma pomóc młodym ludziom z Polski i zagranicy odkryć pragnienie świadczenia o Chrystusie w sobie samych, a także pokazać im w jaki sposób urzeczywistniać go w swoim życiu, w rodzinie, w szkole, środowisku. Wspólnie będą szukać świadków Jezusa Zmartwychwstałego, aby inni, którzy żyją obok, mogli w nich zobaczyć tych, którzy to, co głoszą, w co wierzą, potwierdzają własnym życiem.
Świadkiem może być tylko ten, kto coś widział, czego doświadczył, coś przeżył i dlatego może o tym mówić. Dlatego gośćmi tegorocznego Spotkania Młodych będą m.in. bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak - posługujący podczas ewangelizacji Woodstocku i organizator Przystanku Jezus, Wojciech Cejrowski – znany podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, ks. Rafał Jarosiewicz – duszpasterz młodzieży, autor książek "Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana" oraz "Miłość chodzi po Woodstocku" oraz br. Paweł Teperski OFM Cap – rzecznik prasowy Prowincji Krakowskiej Kapucynów.
Podczas tegorocznego Spotkania Młodych nie zabraknie też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Koncertować będą takie zespoły jak: Maleo Reggae Rockers, 40 i 30 na 70 oraz eSPe ze Słowacji.
Szczegóły programu i wszystkie informacje związane ze spotkaniem można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl. Zgłoszenia grupowe i indywidualne prosimy kierować telefonicznie lub mailowo do dnia 30 czerwca 2010 roku na adres: ks. Krzysztof Tomczak MS
ul. Tuwima 5, 34-500 Zakopane, tel. +48 508116428, e-mail: saletyni@gmail.com
Zgromadzenie Misjonarzy Matki Bożej z La Salette powstało w 1852 r. Założył je francuski biskup Philibert de Bruillard z Grenoble. Obecnie jest na świecie prawie 1000 saletynów. Pracują w 25 krajach. Tworzą 8 prowincji i 3 regiony. Ostatnio powrócili po 40 latach do Birmy, a rozpoczynają posługę w Australii. W Polsce saletyni są obecni od 1852 r.
Rocznie do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu przybywa ok. 700 zorganizowanych grup pielgrzymkowych, nie licząc uczestników uroczystości odpustowych oraz pielgrzymów indywidualnych.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.