"Spragnieni świadectwa" - to hasło XXIII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które potrwa od 5 do 10 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Organizatorami dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są misjonarze saletyni.
Saletyni przypominają, że zagubiony wśród wielu pseudowartości młody człowiek potrzebuje dzisiaj autentycznego świadectwa wiary. Kolejne już Spotkanie w Dębowcu ma pomóc młodym ludziom z Polski i zagranicy odkryć pragnienie świadczenia o Chrystusie w sobie samych, a także pokazać im w jaki sposób urzeczywistniać go w swoim życiu, w rodzinie, w szkole, środowisku. Wspólnie będą szukać świadków Jezusa Zmartwychwstałego, aby inni, którzy żyją obok, mogli w nich zobaczyć tych, którzy to, co głoszą, w co wierzą, potwierdzają własnym życiem.
Świadkiem może być tylko ten, kto coś widział, czego doświadczył, coś przeżył i dlatego może o tym mówić. Dlatego gośćmi tegorocznego Spotkania Młodych będą m.in. bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak - posługujący podczas ewangelizacji Woodstocku i organizator Przystanku Jezus, Wojciech Cejrowski – znany podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, ks. Rafał Jarosiewicz – duszpasterz młodzieży, autor książek "Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana" oraz "Miłość chodzi po Woodstocku" oraz br. Paweł Teperski OFM Cap – rzecznik prasowy Prowincji Krakowskiej Kapucynów.
Podczas tegorocznego Spotkania Młodych nie zabraknie też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Koncertować będą takie zespoły jak: Maleo Reggae Rockers, 40 i 30 na 70 oraz eSPe ze Słowacji.
Szczegóły programu i wszystkie informacje związane ze spotkaniem można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl. Zgłoszenia grupowe i indywidualne prosimy kierować telefonicznie lub mailowo do dnia 30 czerwca 2010 roku na adres: ks. Krzysztof Tomczak MS
ul. Tuwima 5, 34-500 Zakopane, tel. +48 508116428, e-mail: saletyni@gmail.com
Zgromadzenie Misjonarzy Matki Bożej z La Salette powstało w 1852 r. Założył je francuski biskup Philibert de Bruillard z Grenoble. Obecnie jest na świecie prawie 1000 saletynów. Pracują w 25 krajach. Tworzą 8 prowincji i 3 regiony. Ostatnio powrócili po 40 latach do Birmy, a rozpoczynają posługę w Australii. W Polsce saletyni są obecni od 1852 r.
Rocznie do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu przybywa ok. 700 zorganizowanych grup pielgrzymkowych, nie licząc uczestników uroczystości odpustowych oraz pielgrzymów indywidualnych.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.