Bankowy Fundusz Gwarancyjny utworzył instytucję, która może zostać użyta do przymusowej restrukturyzacji - informuje piątkowa "Rzeczpospolita". To nadrabianie zaległości czy reakcja na słabszą kondycję banków? - pyta gazeta.
"Rz" podaje, że w Polsce pojawił się nowy bank. Nie jest to jednak typowa instytucja mająca rywalizować o klientów, zwiększać akcję kredytową i zyski. Nikt też nie chwalił się jego powstaniem. To bank utworzony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który jest jego jedynym akcjonariuszem.
Komisja Nadzoru Finansowego - jak informuje dziennik - potwierdza, że wydała zezwolenie na utworzenie banku prowadzącego działalność w formie spółki akcyjnej pod firmą Pierwszy Bank BFG.
Po co fundusz utworzył własny bank, pierwszy tego typu w historii polskiej bankowości? "Pierwszy Bank BFG jest bankiem pomostowym, który może zostać użyty w celu kontynuowania działalności bankowej podmiotu w restrukturyzacji, do momentu przejęcia przez nowego inwestora. Bank pomostowy stanowi jeden z elementów instrumentarium przymusowej restrukturyzacji" - informuje na łamach gazety Magdalena Potocka z biura zarządu BFG.
Podkreśla, że utworzenie banku było wielokrotnie postulowane przez środowisko bankowe, dlatego nowy zarząd BFG, działający od początku kwietnia 2019 r., zdecydował o jego powołaniu.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.