Policja niejednokrotnie nie chce przyjąć zgłoszenia o popełnionym przez muzułmanów przestępstwie.
Pakistańscy biskupi biją na alarm, że w tym kraju drastycznie nasila się przemoc wobec przedstawicieli mniejszości religijnych. Sprawcy ataków pozostają na wolności, a policja niejednokrotnie nie chce przyjąć zgłoszenia o popełnionym przez muzułmanów przestępstwie.
Komisja sprawiedliwości i pokoju Episkopatu Pakistanu wylicza incydenty z ostatnich dni. Islamscy radykałowie sprofanowali cmentarz, niszcząc na nim 40 krzyży i nagrobków. Muzułmański pracodawca zamordował 36-letniego katolika Javeda Masiha, tylko dlatego, że chciał zmienić pracę. Komisja przypomina, że wciąż przybywa ofiar niesprawiedliwej ustawy o tzw. bluźnierstwie. Tylko zdecydowane działania służb porządkowych nie dopuściły do linczu na hinduskim lekarzu, którego pacjent-muzułmanin oskarżył, że dał mu leki zapakowane w papier zadrukowany fragmentami Koranu.
Episkopat Pakistanu wzywa władze, by podjęły bardziej zdecydowane działania w obronie przedstawicieli mniejszości, co gwarantuje im Konstytucja tego islamskiego kraju. Wskazuje zarazem, że także niemuzułmanie muszą być traktowani jako pełnoprawni obywatele tego kraju, a nie jak ludzie drugiej kategorii.
W śledztwie ws. darowizny Orlenu dla Watykanu w pandemii podejrzenie szkody na ponad 4,2 mln zł.
Chiny będą tez kontrolować ekspport wolframu, telluru, rutenu, molibdenu...
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał o tym z Donaldem Trumpem już jesienią 2024 r.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.