Rosja: „Rzecznik praw dziecka” niepotrzebny

Patriarchat moskiewski zdecydowanie występuje przeciwko wprowadzeniu w Rosji instytucji odpowiadającej polskiemu „Rzecznikowi praw dziecka”.

Według przewodniczącego patriarchalnego Wydziału ds. Kontaktów ze Społeczeństwem, takie projekty prawne mogą doprowadzić do nieuzasadnionego mieszania się urzędników państwowych w wewnętrzne życie rodzin.

„Decyzje urzędnicze pozbawiające rodziców praw do dziecka, przyniosą mu więcej szkody niż obrony jego praw – powiedział ks. Wsiewołod Czaplin. – Dziecko obsypane pieniędzmi, cukierkami, zabawkami, ale pozbawione najbliższych będzie straumatyzowane do końca życia, a państwo nie powinno wchodzić w rolę rodziny, niszczyć jej, ale ma ją wspierać materialnie i oczywiście moralnie. Takie wsparcie lepiej zapobiegać będzie problemom przestępczości, czy dzieci ulicy (tzw. bezprizornyje), czyli wszystkich chorób społecznych, z którymi nie poradzi sobie najlepsza instytucja państwowa powołana do obrony praw dziecka” – stwierdził ks. Czaplin. Jego zdaniem obecne prawodawstwo dostatecznie broni prawa dziecka w rodzinie, tylko należy je stosować. 90 proc. konfliktów w rodzinie może być rozwiązana poprzez poradnictwo rodzinne przy organizacjach społecznych, religijnych. „Te rodziny nie potrzebują «chirurgicznej interwencji państwa» w formie pozbawiania dzieci ich rodziców” – dodał przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego. Przyznał, że w niektórych rodzinach istnieje problem przemocy i agresji wobec dzieci, ale o wiele poważniejsze problemy, godne uwagi władz sądowniczych Rosji, to „pedofilia, dziecięca pornografia, wykorzystywanie seksualne dzieci i naruszanie praw wychowanków domów dziecka”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Wtorek
  dzień
  25°C Wtorek
  wieczór
  22°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »