W „Amerykańskiej Częstochowie” (Doylestown, PA) rozpoczął się Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji. Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy Amerykańskiej Polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Po Niemczech, Anglii i Francji to kolejny polonijny kongres zorganizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Tym razem gospodarzami są ojcowie paulini, którzy od 1955 roku gromadzą środowiska polonijne z całych Stanów Zjednoczonych w sanktuarium Czarnej Madonny, otaczając Polaków duchową opieką.
Kongres rozpoczął się czwartkowym spotkaniem dla księży, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty z czterech stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pensylwani oraz Michigen. Od piątku do niedzieli potrwa otwarte spotkanie dla wszystkich, którym na sercu leży ewangelizacja. Podczas kongresowych spotkań towarzyszyć uczestnikom będzie drugi i dziesiąty rozdział Dziejów Apostolskich. Konferencje wygłoszą: Abp Grzegorz Ryś, o. Krzysztof Czerwionka, zmartwychwstaniec, o. Jacek Dubel, redemptorysta, ks. Michał Olszewski, sercanin, Antoni Tompolski. Warsztaty poprowadzą: Iwona i Andrzej Grzeszuk, Karol Sobczyk i Marek Filar. Kongres można śledzić na profilu amerykańskiej Częstochowy pod adresem: https://www.facebook.com/american.czestochowa/
Ten polonijny kongres staje się niejako preludium do V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie, który odbędzie się w dniach od 24-27 października 2019 r. w Gnieźnie. Tematyką gnieźnieńskiego spotkania będzie rodzina. Można śledzić stronę nowaewangelizacja.org, gdzie na bieżąco umieszczane są wszystkie informacje na temat wydarzeń, którym patronuje Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.