Dziesięć lat mija od I Marszu dla Jezusa w Rybniku. Od I Marszu poszerzyły się perspektywy i pola ewangelizacyjne.
Zmieniły się też nasze uwarunkowania ekonomiczne, społeczne i kulturowe, polityczne i religijne. Jednak europejska rodzina potrzebuje mocnego fundamentu. Stąd nasze hasło: „Światło i Życie dla Europy”.
Znajdujemy je przede wszystkim w Ewangelii Jezusa, głoszonej przez Kościół. Znajdujemy je w świętych miejscach, które są także w Polsce. To Auschwitz – Golgota Europy, to Kraków - Łagiewniki: stąd ciągle wychodzi Iskra Bożej Nadziei, to Jasna Góra - Dom Matki. Tam pragniemy stanąć z młodzieżą z wielu krajów Europy.
Interesujący jest fakt, że UE liczy 27 krajów, zaś Rybnik liczy 27 dzielnic i parafii! Młodzi Goście z Europy zamieszkają w rodzinach, aby z polskimi rówieśnikami przeżyć piękno i bogactwo duchowe śląskich rodzin. W programie Dni Młodzieży Europejskiej w Rybniku znajdują się elementy zabawy, świadectwa, spotkań warsztatowych w szkołach średnich i gimnazjach Rybnika. Ważnym elementem jest Koncert Galowy w Teatrze Ziemi Rybnickiej z bogatym programem.
Szczytem rybnickiego Spotkania będzie Marsz dla Jezusa z intronizacją Krzyża, świadectwami, aktem zawierzenia życia Jezusowi. Orędzie Ewangelizacyjne wygłosi ks. Bennet Tierney, Irlandczyk, prof. Teologii i bioetyki. Oprawę muzyczną stworzą New Day, The Messis oraz Carrantouhill.
Dni Młodzieży wpisują się w Dni Rybnika. Patronat nad Spotkaniem Młodych w Rybniku objął ks. abp D. Zimoń, prof. Jerzy Buzek, przew. Parlamentu Europejskiego oraz Adam Fudali, prezydent Miasta Rybnika.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.