W Taizé trwają wakacyjne spotkania młodzieży. Jest na nich między innymi mowa o wypływającej z przyjęcia Ewangelii potrzebie gościnności wobec cudzoziemców i uchodźców.
W minionym tygodniu w kościele pojednania modliło się ponad 2 tysiące młodych z wielu krajów świata. Rozważali oni list przeora Wspólnoty, brata Aloisa zatytułowany: „Nie zapominajmy o gościnności”. Jego autor zachęca do odkrycia źródła gościnności w Bogu i zauważa, że łączy ona osoby różnych wyznań i religii, a także osoby niewierzące. Jak przypomina brat Wojciech przyjmowanie osób potrzebujących należy do ważnych cech Wspólnoty z Taizé. „Ta tradycja jest wpisana w charakter Wspólnoty od samego początku – powiedział brat Wojciech. - Brat Roger przyjmował tych, którzy potrzebowali schronienia, a całkiem niedawno Wspólnota przyjęła cztery rodziny z Syrii i Iraku."
Miniony tydzień został zakończony Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem metropolity Dijon, abp. Rolanda Minneratha. Rozmawiając z braćmi abp Minnerath podkreślił pilne wyzwanie ewangelizacji, na którą w istocie otwarty jest każdy człowiek.
Cztery dni po katastrofie spod gruzów wciąż wydobywane są żywe osoby.
Wczorajsza noc była pierwszą od dłuższego czasu, gdy nie było masowych nalotów.
Wiec rozpocznie się w Paryżu niedaleko siedziby niższej izby parlamentu - Zgromadzenia Narodowego.
Łączna liczba zabitych we wznowionej 18 marca izraelskiej ofensywie wynosi 1042.
Ich autor jest oskarżony o seksualne i psychiczne wykorzystywanie kobiet.
Brakuje lekarstw i miejsc, w których mogliby schronić się ludzie...