W Brazylii szerokim echem odbił się komentarz bp. Jose Luiza Azcona do dokumentu roboczego Synodu Biskupów o Amazonii.
Hierarcha, który znaczną część swojego życia poświęcił pracy misyjnej w Amazonii, zakwestionował główne punkty tego dokumentu, dotyczące między innymi wielokulturowości i dopuszczania do kapłaństwa żonatych mężczyzn.
Stwierdził on, że tekst nie odzwierciedla aktualnego oblicza Amazonii. Podkreślił, że w Brazylii nie jest już ona katolicka, gdyż większość populacji, w niektórych regionach nawet 80 proc., należy do wspólnot zielonoświątkowych. Zdaniem bp. Azcony w dokumencie przejawia się nostalgia za Amazonią, której już nie ma.
Spostrzeżenia te zostały też potwierdzone przez przewodniczącego episkopatu Brazylii abp. Walmora Oliveirę de Azevedo, który bierze udział w spotkaniu biskupów brazylijskiej Amazonii.
Mówiąc o synodalnym dokumencie roboczym zauważył on, że należy dokonać jego lektury w oparciu o antropologię, która jest bardzo istotna z punktu widzenia ekologii integralnej. Podkreślił ponadto, że największym wyzwaniem w tym okresie przygotowawczym do Synodu jest również lektura w oparciu o teologię katolicką, gdyż pierwszoplanowym zadaniem Kościoła jest ewangelizacja i głoszenie Jezusa Chrystusa.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.