Milenijne cele rozwoju zależą od zapewnienia promocji kobiet. Przypomniał o tym 1 lipca stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Abp Celestino Migliore zabrał głos na sesji oenzetowskiej Rady Gospodarczej i Społecznej (ECOSOC) poświęconej regulacjom prawnym odnośnie do statusu kobiety.
Wzmocnienie pozycji kobiet wynika z powszechności ludzkiej godności, a więc godności każdego człowieka – zauważył abp Migliore. – Oznacza to komplementarność mężczyzny i kobiety, co zakłada równość w różnorodności, gdzie biologiczna równość i różnorodność tradycyjnie wyraża się w seksualności kobiety i mężczyzny oraz w prymacie osoby.
Wzmocnienie pozycji kobiet w perspektywie rozwoju oznacza także uznanie darów i talentów każdej z nich, co winno znaleźć wyraz w zapewnieniu lepszej opieki zdrowotnej, edukacji i równości szans. Zwiększenie roli kobiet i poszanowanie ich godności oznacza także uznanie ich zdolności do służby i poświęcenia się na rzecz społeczeństwa i rodziny. Miejsce szczególne ma tu macierzyństwo ze swą ofiarą miłości i daru z siebie. Altruizm, poświęcenie i służba dla innych są warte szacunku i przyczyniają się do promocji godności osobistej kobiet – dodał watykański obserwator przy ONZ.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.