Zwariuj, aby żyć!

„Zwariuj, aby żyć” pod takim hasłem w Dobroszycach k. Wrocławia odbędzie się XVII Salwatoriańskie Forum Młodych. Od jutra, tj. 3 lipca przez dziewięć dni młodzież będzie miała okazję wysłuchać koncertów, wziąć udział w rozmaitych warsztatach, modlitwie oraz chrześcijańskim biurze karier. W Forum Młodych wezmą udział młodzi z całej Polski i z kilku europejskich krajów.

„Forum młodych ma ciekawą ideę od samego początku" - mówi ks. Rafał Ziajka, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. - „Zrodziło się w umyśle jednego z duszpasterzy w małej miejscowości Dobroszyce. Chciał zaproponować coś więcej młodzieży, zaprosił do tego też wielu współbraci, duszpasterzy z innych parafii salwatoriańskich rozsianych po całej Polsce i tak szesnaście lat temu młodzi zgromadzili się w Dobroszycach k. Wrocławia po raz pierwszy. W tym roku przypada już siedemnasta edycja Salwatoriańskiego Forum młodych.”

„Wśród wielu propozycji młodzież będzie mogła skorzystać z chrześcijańskiego biura karier” - mówi Grzegorz Miśta, krajowy koordynator świeckich salwatorianów - „To jest propozycja inspirowana biurem karier, które funkcjonują w świecie, czyli instytucjami, które pomagają człowiekowi ułożyć ścieżkę kariery, dopasować odpowiednią formę kształcenia, edukacji tak, aby człowiek osiągnął sukces w życiu. Organizując chrześcijańskie biuro karier chcemy przede wszystkim wydobyć z tych osób, które przyjeżdżają ich talenty. Chcemy im pomóc rozpoznać to, co jest w nich wartością, ich predyspozycje, ale po, żeby im pokazać, że sukcesem jest życie w zgodzie ze sobą”.

Udział w Forum Młodych to także okazja do pełnego rozwoju - program obfituje w warsztaty teatralne, muzyczne, filmowe, sportowe, rodzinne, poświęcone wolontariatowi. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów. Będzie można nauczyć się m.in. gry na gitarze, gotowania, a nawet teakwondo i ultimate. W spotkaniu weźmie udział również dobrze znany zespół "40+30/70" oraz Antonina Krzysztoń.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
6°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
4°C Poniedziałek
noc
4°C Poniedziałek
rano
wiecej »