„Zwariuj, aby żyć” pod takim hasłem w Dobroszycach k. Wrocławia odbędzie się XVII Salwatoriańskie Forum Młodych. Od jutra, tj. 3 lipca przez dziewięć dni młodzież będzie miała okazję wysłuchać koncertów, wziąć udział w rozmaitych warsztatach, modlitwie oraz chrześcijańskim biurze karier. W Forum Młodych wezmą udział młodzi z całej Polski i z kilku europejskich krajów.
„Forum młodych ma ciekawą ideę od samego początku" - mówi ks. Rafał Ziajka, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. - „Zrodziło się w umyśle jednego z duszpasterzy w małej miejscowości Dobroszyce. Chciał zaproponować coś więcej młodzieży, zaprosił do tego też wielu współbraci, duszpasterzy z innych parafii salwatoriańskich rozsianych po całej Polsce i tak szesnaście lat temu młodzi zgromadzili się w Dobroszycach k. Wrocławia po raz pierwszy. W tym roku przypada już siedemnasta edycja Salwatoriańskiego Forum młodych.”
„Wśród wielu propozycji młodzież będzie mogła skorzystać z chrześcijańskiego biura karier” - mówi Grzegorz Miśta, krajowy koordynator świeckich salwatorianów - „To jest propozycja inspirowana biurem karier, które funkcjonują w świecie, czyli instytucjami, które pomagają człowiekowi ułożyć ścieżkę kariery, dopasować odpowiednią formę kształcenia, edukacji tak, aby człowiek osiągnął sukces w życiu. Organizując chrześcijańskie biuro karier chcemy przede wszystkim wydobyć z tych osób, które przyjeżdżają ich talenty. Chcemy im pomóc rozpoznać to, co jest w nich wartością, ich predyspozycje, ale po, żeby im pokazać, że sukcesem jest życie w zgodzie ze sobą”.
Udział w Forum Młodych to także okazja do pełnego rozwoju - program obfituje w warsztaty teatralne, muzyczne, filmowe, sportowe, rodzinne, poświęcone wolontariatowi. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów. Będzie można nauczyć się m.in. gry na gitarze, gotowania, a nawet teakwondo i ultimate. W spotkaniu weźmie udział również dobrze znany zespół "40+30/70" oraz Antonina Krzysztoń.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.