Inauguracyjna przegrana ze Szwajcarią 0:1 i zaledwie osiem strzelonych bramek - takie fakty nie przeszkodziły hiszpańskim piłkarzom w zdobyciu pierwszego w historii mistrzostwa świata. Na boiskach RPA uzyskali najmniej goli spośród wszystkich triumfatorów MŚ.
Poprzedni rekord "nieskuteczności" mistrzów wynosił 11 bramek i należał do trzech krajów: Włochów w 1938 roku (w czterech grach), Anglików w 1966 roku (sześć) i Brazylijczyków w 1994 roku (siedem).
W siedmiu spotkaniach MŚ-2010 podopieczni trenera Vicente del Bosque zaledwie osiem razy pokonywali bramkarzy rywali. W fazie pucharowej za każdym razem wygrywali po 1:0 - z Portugalią (1/8 finału), Paragwajem (ćwierćfinał), Niemcami (półfinał) i Hiszpanią (finał). Autorem trafienia w decydującym meczu, w dogrywce, był Andres Iniesta.
Hiszpania, aktualny mistrz Europy, jest pierwszą drużyną, która sięgnęła po złoty medal MŚ, mimo że turniej rozpoczęła od porażki - ze Szwajcarią 0:1. W fazie grupowej odniosła później dwa zwycięstwa - z Hondurasem 2:0 i Chile 2:1.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.
Nowe pojawienie się wirusa i stan epidemii ogłoszono w zeszłym tygodniu.
Kontrakty z NFZ wystarczają tylko na pokrycie podstawowych kosztów - zwraca uwagę organizacja.
8-letni Roman Oleksiw doznał oparzeń czwartego stopnia blisko połowy ciała.