Nowe decyzje personalne episkopatu

Podczas 384. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 8 października, biskupi dokonali wyborów do gremiów episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

Publikujemy wyniki wyborów:

1. Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego

bp Łukasz BUZUN OSPPE – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

2. Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego

bp Ryszard KASYNA – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

3. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary

abp Stanisław BUDZIK – Wybór na 1. pięcioletnią kadencję

4. Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej

abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

5. Przewodniczący Zespołu Programowego ds. Telewizyjnych Transmisji Mszy Świętych

abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

6. Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi

bp Wiesław ŚMIGIEL – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

7. Delegat KEP ds. Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca

bp Stanisław SALATERSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

8. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów

abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

9. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Prawników

bp Janusz STEPNOWSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

10. Delegat KEP ds. Instytutów Świeckich

bp Józef SZAMOCKI – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję

11. Delegat KEP ds. Ruchu Odnowy w Duchu Świętym

bp Andrzej PRZYBYLSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

12. Delegat KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych

bp Jan KOPIEC – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję

13. Opiekun Legionu Maryi w Polsce

bp Roman MARCINKOWSKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję

14. Konsultor Rady ds. Ekumenizmu

ks. prof. Przemysław KANTYKA (diecezja kielecka) – powołanie

15. Ogólnopolski Kierownik Duchowy Legionu Maryi w Polsce

ks. Janusz WĘGRZECKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję

16. Moderator Krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich

ks. Dariusz KOWALCZYK – zatwierdzenie na 2. pięcioletnią kadencję

17. Duszpasterz Krajowy Parlamentarzystów

ks. Piotr Burgoński – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

18. Duszpasterz Krajowy Rycerzy Jana Pawła II

ks. Jarosław GLONEK (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

19. Kapelan Polskiego Związku Łowieckiego

ks. Sylwester DZIEDZIC (diecezja tarnowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

20. Członek Zarządu Fundacji „Opoka”

Iwona OLSZEWSKA-KRÓL – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

21. Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń

ks. prof. dr hab. Sławomir SZCZYRBA (archidiecezja łódzka) – powołanie

22. Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii

ks. Zdzisław MALCZEWSKI SChr – zatwierdzenie na kolejną pięcioletnią kadencję

23. Kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

ks. Piotr STUDNICKI (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

24. Rektor Papieskiego Polskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie

ks. Adam SYCZ – powołanie na 2. kadencję

25. Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

1) ks. dr Jerzy WITCZAK (Biblioteka PWT we Wrocławiu) – Przewodniczący

2) o. Grzegorz FILIPIUK OFMCap (Biblioteka oo. Kapucynów w Zakroczymiu) – Zastępca przewodniczącego

3) ks. dr Tomasz GARWOLIŃSKI (Biblioteka WSDMW Hosianum w Olsztynie) – Sekretarz

4) ks. dr Piotr TYLEC (Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu) – Skarbnik

5) dr Bogumiła WARZĄCHOWSKA (Biblioteka Teologiczna UŚ w Katowicach) – Członek Zarządu

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
17°C Poniedziałek
noc
14°C Poniedziałek
rano
20°C Poniedziałek
dzień
21°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »