Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w czwartek w Sejmie, że nie zapadły żadne decyzje w sprawie wyeksponowania portretów prezydenta Bronisława Komorowskiego w polskich placówkach dyplomatycznych.
O to, jak będzie wyglądał portret Komorowskiego, ile będzie kosztowało całe przedsięwzięcie, kto będzie je realizował, kiedy i w ilu placówkach dyplomatycznych pojawi się wizerunek nowego prezydenta, pytał ministra poseł Lewicy Jacek Kowalik.
"Żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły, a więc tym bardziej nie ma żadnych zakupów, ani nawet teoretycznej możliwości zakupu" - odpowiedział Sikorski.
Minister zwrócił uwagę, że portrety wcześniejszych prezydentów były eksponowane w polskich ambasadach i konsulatach. Podkreślił, że jest to powszechnie stosowana praktyka, nie tylko w polskich placówkach, ale w wielu innych demokratycznych krajach.
"Zainicjowaliśmy proces możliwych uzgodnień z odpowiednimi kancelariami. Te uzgodnienia są na bardzo wczesnym etapie i ich wynik nie jest przesądzony" - mówił. Jego zdaniem, klimat rozmowy o tej sprawie powinien być taki, że ustanawia się "normalne, demokratyczne, europejskie standardy".
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.