50 proc. badanych popiera odebranie przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb PRL - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Przeciwnego zdania jest 26 proc. badanych.
Pracownia Social Changes, która przeprowadziła badanie na zlecenie portalu wPolityce.pl, zadała ankietowanym pytanie o to, czy popierają odebranie przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb PRL, takim jak SB i UB.
Dokładnie połowa badanych na tak zadane pytanie odpowiedziała twierdząco, z czego 29 proc. respondentów zdecydowanie popiera takie rozwiązanie, zaś 21 proc. raczej je popiera. Przeciwnego zdania jest 26 proc. badanych, z czego - jak zaznaczono - zdecydowany sprzeciw wyraża 14 proc., zaś 12 proc. badanych na zadane pytanie odpowiedziało, że odebrania przywilejów raczej nie popiera.
24 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.
Jak wskazuje portal, odebranie przywilejów popiera 77 proc. zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, oraz 41 wyborców Koalicji Obywatelskiej. 42 proc. wyborców KO jest z kolei przeciwnych takiemu rozwiązaniu. Przeciwników wśród zwolenników PiS jest 10 proc.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 20 do 24 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1044.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.