Australijscy biskupi popierają projekt ustawy mającej na celu stworzenie krajowych ram działania w odpowiedzi na nagłe zmiany klimatyczne.
Według Australijskiej Akademii Nauk wywołane przez człowieka zmiany środowiska mają wpływ na wzrost częstotliwości i intensywności ekstremalnych zjawisk, takich jak ogromne pożary, które pustoszą kontynent.
"Analiza tej katastrofy pozwoli nam w przyszłości lepiej radzić sobie z takimi sytuacjami” – powiedział Bernard Holland, dyrektor katolickiej agencji ekologicznej Catholic Earthcare, założonej przez episkopat Australii.
Projekt ustawy jest obecnie opracowywany przez biuro doradców parlamentarnych. Określi ona nie tylko ramy dla krajowych planów działania, ale także dla monitorowania i raportowania postępów.
Miesiące niszczycielskich pożarów buszu w Australii pochłonęły do tej pory 28 istnień ludzkich, zniszczyły ponad dwa i pół tysiąca domów oraz zrównały z ziemią lasy i grunty rolne wielkości Bułgarii.
Szacuje się, że ponad miliard zwierząt zostało zabitych, w tym duża część populacji koala. Zniknęła także część unikalnej flory i ekosystemów.
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.